وبلاگ عمران آذربایجان

بزرگترين و کاملترین بانک لینکهای داخلی و خارجی مهندسی عمران در ایران

برج های چند منظوره جهان

گردآوری: علی علیزاده

برجCN  تورنتو کانادا (CN TOWER)

برج تورنتو با ارتفاع  3/553 متر بلندترین برج مخابراتی جهان می باشد که در شهر  تورنتویکی ازمهمترین شهرهای کانادا واقع شده .این برج ،راهنمای قایق هایست که بر روی دریاچه آنتاریو تردد می کنند.کار روی این برج از سال 1973 آغاز گردید ودر مجموع  40 ماه به طول انجامید .رهبری تیم طراحی این برج  را ادوارد آر.بالدوین عهده دار بود. او دارای کارنامه درخشانی در طی دوره کاری خود می باشد .وی عضو انجمن وتشکل های متعــــدد فنی است. ازجمله عضویت در موسسه معماری سلطنتی کانادا .

برج CN کانادا خصوصی بوده و توسط  یک شرکت خصوصی اداره می شود. این برج طی زمان بهره برداری خود توانسته  توجهـــــات خاص توریست ها وصنــایع ارتباطی را جلب کند. در ســــازه رأس این برج فضا های مختلف تفریحی و تجاری جانمایی شده. همچنین کلوپ ها،سالن های ورزشی ،گالری های متعدد وبا توجه به ارتفاع این برج که مشرفیت کامل بر مناظراطراف ایجاد می کند تلسکوپ و دوربین هایی جهت مشاهده چشم اندازهای اطراف در قسمتی از ســـازه قرار داده شده است.همچنین به جهت جابجایی افراد از آسانسورهایی با جداره های شیشه ای استفاده شده تا کاربران از این سفر کوتاه لذت ببرند.طبق آماری که تهيه شده این برج هر ساله 5/1 میلیون نفر بازدید کننده داشته که این آمــــار در مقوله جلب توریســــــــت قابل توجه است.در چهارمین طبقه  سازه رأس رستوران گردان واقع  شده که در زمان صرف غذا امکان لذت بردن از چشم انداز شهر تورنتو را فراهم می کند ،می توان گفت در یک روز روشن امکان رویت مناظر تا فواصل 120 کیلومتری وجود دارد. تــــراز محل احداث برج  در ارتفاع 72 متری ازسطح دریا  واقع  شده است،تأسیســات رأس برج در ارتفاع338 متری از زمین واقع  شده و شامل7 طبقه می باشد .

طبقه اول:جهت انتقال امواج کوتاه

طبقه دوم:عرشه مشاهده فضای باز ( در ارتفاع 342 متری)

طبقه سوم:عرشه مشاهده فضای بسته

طبقه چهارم :رستوران گردان که با سرعت 1دور در عرض 70 الی 90 دقیقه گردش می کند.

طبقه پنجم :اطاق تلویزیون

طبقه ششم:اطاق رادیو FM

طبقه هفتم: اطاق های الکتریکی ومکانیکی

 در این برج 4 عدد آسانسور سریع السیر با توانایی جابجایی 1200 مسافر در ساعت وبا سرعت متوسط m/min  360 (متر در دقیقه ) پیش بینی شده اســـــــــــــت . این 4آسانسوراز طبقه همکف تا تأسیســــــات رأس برج امتداد یافته وآسانسور دیگری ازتأسیسات  رأس  برج  تا عرشه فضایی امتداد می یابد. این آسانسوردر فضای یک داکت تردد کرده وهمانند 4 آسانسور دیگر مشهود نیست. شافت برج دارای ضخامت 60 سانتیمتر بوده که به وسیله قالب لغزنده اجرا شده است بتن ریزی شبانه روزی بوده ودر هر روز حدوداً 6متر  ارتفاع بتن ریزی انجام شده است .با این سرعت ساخت وارتفاع زیاد احتمال انحراف سازه ای زیاد می باشد که برای ضمانت قائم  بودن آن، متخصصین از وسایل اپتیـــکی دقیق استفاده نموده اند ،برای دسترسی  به یک امتداد شـــاقولی از یک استوانه فولادی یکصد کیلو گرمی که به یک کابل مقاوم آویزان است ودر مرکز شـــافت برروی ســـکو متصل شده استفاده می گردید.در داخل شافت علاوه بر آسانسور ،راه پله های فلزی که مجموعاً دارای 2570 پله هستند دسترسی از پایین به بالا را تأمین می نماید. سازه شافت دارای سه یال در قســـمت پایه می باشد که طول یال 90فـــوت وعرض آن23فـــوت می باشــد. ضخامت دیوار انتهایی یال ها 6فوت در پایین و5/1 فوت در بالا می باشد .سازه در برابر باد با سرعت mph 120  و تند بادهای با سرعت mph 200 طراحی شده است،تغییر مکان ایجاد شده در برابر چنین بادهایی در آنتن ،عرشه فضایی وطبقه میکروویــــو در ساختمـــان رأس برج به ترتیـب برابر m 07/1،m 46/0 وm 23/0 می باشد ،پنجره های ساختمان های فوقانی برای فشار باد طراحی شده است ضخامت لایه بیرونی شیشه این پنجره ها cm 96/0 و لایه داخلی cm64/0 میباشد .برای فونداسیون برج ،2/15 متر حفاری در زیر زمین ایجاد شده ،ونهایتاً فونداسیون روی بستری از جنس شیل قرار گرفته است. ضخامت فونداسیون 71/6 متر وجنس آن از بتن مسلح می باشد . فونداسیون به شکل Y که دارای 7046 متر مکعب بتن و500 تن میلگرد و40 تن کابل پس تنیده بوده اجراء شده است.

برج BT بریتانیا(BT Tower)

این برج مخابراتی در مرکز شهر لندن واقع شده و با ساختمان های مشهوری چون صومعه وستمینستر،کاخ باکینگهام و کلیسای پائول احاطه شده است .طرح این برج توسط وزارت کارخانجات و ساختمان های عمومی بریتانیا تهیه گردید.در اصــل احداث این برج برای اداره پســـت در سال 1936 آغـاز شـد ولی برخـی از جریان های قانونـی مانند خرید و آزاد سازی املاک باعث تأخير  آن گردید تا اینکه در سال 1939 و با آغاز جنگ جهــانی دوم روند توقف ادامه یافت تا نهایتاً در 18 اکتبــر سال 1965 مراحل احداث برج BT شروع شد .

در طرح های اولیه ارتفاع ساختمان فقط 111 متر بود ولی نهایتاً این برج با ارتفاع189 متر ساخته شد به منظور کاهش اثر نبروی باد،سازه ای با مقطع مدورطراحی گردید. شمای کلی این برج دارای دو ساختار اساسی است اول ساختمان مربع شکل در پایه برج که شامل فونداسیون و ساختمان لابی بوده و ساختار دوم كه ساختمان شفت و سازه رأس را شامل مي شود داراي شكل مدور بوده که در 16 طبقه اول وسایل و تجهیزات تهویه و خنک کننده ها قرار گرفته ،در قسمت فوقانی ودر ارتفاع 110 و145 متری آنتن های بشقابی و شاخی شکل رادیویی و تجهیزات مخابراتی قرار دارد و نهایتاً 6 طبقه نهایی که سازه رأس برج را تشکیل می دهند. در سازه رأس رستوران گردان با چشم اندازی نیز طراحی شده که گردش یک دور کامل این رستوران 22 دقیقه به طول می انجامد. 16طبقه اول با قاب های شیشه ای رفلکسی پوشانده که ضمن تأمین نور کافی باعث انعکاس اشعه خورشید گردیده و در شمای کلی ساختمان رنگی به نظر می رسد .با توجه به اندازه برج از تکنولوژی و ابزار خاصی در طراحی و احداث بهره گرفته شده است.به منظور بررسی اثر باد روی بدنه برج مدل ساخته شده این برج در تونل باد  مورد آزمایش قرار گرفت که این کار در آزمایشگاه ملی فیزیک انجام شد با توجه به وجود حفرات بسیار در پیکره این برج انجام آزمایش تونل باد ار اهمیت خاصی برخوردار بود. امروزه از برج BT   به عنوان مـرکز مخابـره و شبــکه هــای ارتباطی جهـت انتقال برنامه های تلویزیونی و محاورات تلفنی و اطلاعات کامپیوتری استفاده می شود.تعداد کلی بازدید کنندگان برج از بدو تأسیس تا اکتبر 1971 حدود 4632822 نفر بود.از آنجایی که در مقایسه با برج های مخابراتی جهان که بعضاً چند منظوره طراحی می شوند. برج BT بیشتر کاربری مخابراتی و ارتباطی داشته ولی با این اوصاف از بدو تأسیس بازدید کنندگان بسیاری را به خود جلب کرده است.در31 اکتبر بمبی در این ساختمان منفجر گردید و هیچ کس مسئولیت این بمب گذاری را بر عهده نگرفت ،خوشبخنانه در این حادثه کسی آسیب ندید .ترمیم و بازسازی قسمت های آسیب دیده 2 سال به طول انجامید و از آن پس مسئو لان بازدید ازبرج BT را تا مدتی متوقف کردند امروزه بازدیدکنندگان از طریق مراکز جذب توریست از این برج دیدن می کنند.

 برج تلویزیونیMALDONADO

این برج با ارتفاع 66متر تماماً از مصالح بنایی ساخته شده طراحی پوسته شافت به گونه ای که علاوه بر تأمین فنی،دید بصری مناسبی نیز ایجاد کرده در داخل شفت برج پلکانی جهت سرکشی به فضای رأس تعبیه شده و آنتن رأس برج با ارتفاع 6 متر و از مصالح کامپوزیت  ساخته ودر انتهای شفت نصب گردید.

 برج تلویزیونی (Stuttgart 60 Tower)

ارتفاع این برج تا رأس آنتن آن 47 متر بوده و کاربری آن مطلقاً ارتباطاتی است و فضــاهایی با کاربــری های دیـگر در آن  تعبیه نشده ،بر روی شــفت آن سکوهایی (Plat Forms)  به ترتیب با ابعاد 5/7 متر در ارتفاع 14 متری سکوی دوم با ابعاد 6 متر در ارتفاع 19 متری و آخرین سکو در ارتفاع 25 متری قرار گرفته مصالح اصلی این برج را صفحات(Composite) فلزی تشکیل می دهد.

 برج تلویزیونی شانگهای (Shanghai Tower)

 این برج با ارتفاع 468 متر در شهر شانگهای چین واقع شده این برج در مقایسه با برج های تلویزیونی دیگر وجه تمایزی داشته و آن وجود دو سازه میانی و رأس می باشدو سازه رأس آن در ارتفاع 350 متری قرار گرفته بزرگترین قطر شفت برابر 50 متر و کوچکترین قطر آن 16 متر می باشد. این برج براساس  تند باد هایی با سرعت km/h 600 طراحی شده و سرانجام در سال 1995 به اتمام رسید.

 برج توکیو (Tokyo Tower)

ین برج با ارتفاع 333 متر در شهر توکیو ژاپن واقع شده سازه برج توکیو براساس تندبادهایی با سرعت km/h 288 طراحی گردید. قطورترین قسمت شفت برابر 80 متر و کمترین قطر سازه شفت برابر 2/3 متر می باشد. احداث این برج 18 ماه به طول انجامید وسرانجام در سال 1958 به اتمام رسید .

 برج مخابراتی سئول (Seoul Tower)

این برج با ارتفاع 7/239 متر در شهر سئول کره جنوبی واقع شده شفت این برج در قطورترین قسمت برابر 30متر و کمترین قطر آن برابر 10 متر می باشد.سازه برج سئول براساس تندباد هایی ،سرعت km/h 160 طراحی گردید ساخت برج مذکور 6 سال به طول انجامید و درسال 1975 به اتمام  رسید .

 برج ملبورن (Melborn Tower)

 این برج در سال 1985 با ارتفاع 270 متر درشهر ملبورن استرالیا احداث گردید.

 برج مخابراتی تاشکند (Tashcand Tower)

 این برج با راتفاع 375 متر در شهر تاشکند ازبکستان واقع شده سازه این برج براساس تندبادهایی با سرعت km/h8 10 طراحی و در مدت زمانی در حدود 6 سال احداث گردید ودر سال 1985 مورد بهره برداری قرار گرفت.

 برج المپیک کانادا (Montral Olampic Tower)

 این برج کاربری مخابراتی –تلویزیونی نداشته اما به دلیل شکل زیبا ومنحصر به فرد معمــاری جذاب آن بازدید کنندگان بسیاری را مجـــذوب خود ساخته این مجــموعه بـا ارتفاع 175 متر ودر مونترال کانادا واقع شده ودرسال  1987 به بهره برداری رسید.

 برج استانکینو مسکو (Moscow Tower) 

 این برج بعد از برج CN کانادا بلندترین برج مخابراتی جهان بشمار می رود. سازه این برج در ارتفاع 337 متری واقع شده قطر شفت این برج در قطورترین قسمت خود برابر 18 متر ودر کوچکترین مقطع برابر 2/8 متر می باشد .سازه این برج براساس تندبادهایی با سرعت KM/H 155 کیلو متر بر ساعت طراحی گردیدو نهایتاً درسال 1967 به بهره برداری رسید.

 برج مخابراتی برلین (Berlin Tower)

این برج با ارتفاع 368 متر ودر شهر برلــین آلمان واقع شده قطورترین قسمت شفت برابر 32 متر وکوچکتــرین قـــطر آن 8متر می باشد. برج برلـــین پیــرامون خود از محوطه سازی برخوردار است.ساخت این مجموعه 4 سال به طول انجامید وسرانجام در سال 1969 به اتمام رسید.

+ نوشته شده در  شنبه 27 مهر1387ساعت 23:39  توسط مهدی مدنی  | 

بزرگترين سد جهان: سد سه دره Three Gorges Dam

بزرگترين سد جهان: سد سه دره Three Gorges Dam

آبگيري اين سد که بزرگترين سد کنوني جهان است اخيراً آغاز شده است. هرچند شنيدن نام چين به عنوان محل احداث اين سد به دليل پهناور بودن و داشتن بيشترين جمعيت جهان چندان تعجب‌آور نيست، اما بررسي مقايسه‌اي بعضي از مشخصات اين سد و نيروگاهش با آنچه که درخصوص ساير سدها و نيروگاه‌‌ها شنيده‌ايم و همچنين دقت در بعضي از اطلاعات جانبي مربوط به چين واقعاً باعث شگفتي مي‌شود.

کشور چين با جمعيت 2/1 ميليارد نفر و با 32 ايالت خودمختار و 6/9 ميليون کيلومتر مربع مساحت به قدري پهناور است که براي اداره آن بايد به اتکاي نيروهاي انساني کارآمد دست به کارهاي بزرگ زد. چين در حال حاضر 25 هزار مهندس ارشد و کارشناس در زمينه برنامه‌ريزي آب براي سدها و نيروگاه‌هاي آبي دارد و 270 هزار نفر در 16 دفتر و محل ساخت اين نيروگاه‌ها مشغول به کار هستند. حجم بارش سالانه چين در حدود 6000 ميليارد مترمکعب (حدود 15 برابر ايران است) و در شرايطي که در اين کشور در سال 1950 فقط 8 سد کوچک (با ارتفاع کمتر از 15 متر) و 5 سد بزرگ مرتفع‌تر از 15 متر) وجود داشت. طي يک دوره 50 ساله و در شرايط محاصره فني از سوي کشورهاي صاحب تجربه، بيش از 90000 در سد از انواع مختلف ساخته شده که 23000 مورد آن جزو سدهاي بزرگ با ارتفاع بيشتر از 15 متر (بيش از 50 درصد سدهاي بزرگ جهان) است و 380 سد آن با حجم مخزن بيش از 100 ميليون مترمکعب جزو سدهاي خيلي بزرگ محسوب مي‌شوند.

رودخانه يانگ تسه (Yangtze river) که سد سه دره بر روي آن ساخته مي‌شود، با 6300 کيلومتر طول (حدود 3 برابر فاصله اروميه تا زاهدان) و حجم آورد سالانه 950 ميليارد مترمکعب (حدود 7 برابر کل آورد همه رودخانه‌هاي ايران که 135 ميليارد مترمکعب در سال است)، يکي از بزرگترين رودخانه‌هاي جهان است که به لحاظ سيل‌هاي مخرب در رتبه اول جهان قرار مي‌گيرد. براي مثال سيل سال 1998 اين رودخانه به کشته شدن بيش از 3000 نفر، آواره شدن 8/13 ميليون نفر، تخريب ميليون‌ها مسکن و از بين رفتن 8/4 ميليون هکتار از زمين‌هاي کشاورزي منجر شد.

عمليات احداث سد سه دره با چهار هدف اصلي : 1- ذخيره سازي آب کشاورزي، 2- کنترل سيلاب، 3- توليد برق و 4- گسترش کشتيراني و حمل و نقل آبي و با هدف جانبي جهانگردي و جلب توريست از سال 1992 آغاز شد و ساخت آن به قدري مهم بود که به سرعت به عنوان سمبل توسعه چين مورد توجه قرار گرفت.

حجم ذخيره سازي اين سد 3/39 ميليارد مترمکعب (حدود 200 برابر مخزن سد کرج و بيشتر از حجم ذخيره آب تمام سدهاي موجود در ايران) مي‌باشد که بزرگترين مخزن در بين سدهاي جهان  خواهد بود. احداث اين سد با هزينه 22 ميليارد دلار (حدود 25 برابر هزينه احداث سد کرخه بزرگترين سد ايران و معادل درآمد يک سال فروش نفت ايران) صورت گرفته که از اين بين فقط حدود 5 ميليارد دلار براي جابه‌جايي محل زندگي و تمليک اراضي بيش از يک ميليون نفر از ساکنين اطراف سد که محل سکونت آنها در درياچه سد فرو مي‌رود، هزينه شده است.

در زمينه توليد برق، رکورد شکني اين سد قابل توجه است. نيروگاه‌هاي اين سد داراي ظرفيت 18200 مگاوات هستند (ظرفيت کلي توليد برق انواع نيروگاه‌هاي ساخته شده فعلي در ايران 30000 مگاوات، برق توليدي کل سدها 4000 مگاوات و بيشترين ظرفيت يک نيروگاه برق آبي در کشور 2000 مگاوات است. اين نيروگاه با توليد متوسط سالانه حدود 85 ميليارد کيلووات ساعت، نياز بخش زيادي از مرکز و شرق چين به انرژي الکتريکي را تأمين خواهد کرد و به اين طريق از آلودگي ناشي از سوختن حدود 45 ميليون تن زغال سنگ جلوگيري به عمل خواهد آورد. در ضمن امکان افزايش ظرفيت اين نيروگاه تا 22400 مگاوات براي طرح‌هاي توسعه در آينده پيش‌بيني شده است.

با آبگيري کامل اين سد، درياچه‌اي به طول 660 کيلومتر (بيش از 15 برابر فاصله تهران – کرج) و عرض حداقل يک کيلومتر در انتهاي درياچه ايجاد مي‌شود که باعث توسعه خط حمل و نقل آبي و کشتيراني و افزايش ظرفيت حمل بار در رودخانه يانگ‌تسه از 10 ميليون تن به 50 ميليون تن خواهد شد. براي توجيه‌پذيري احداث اين سد به رونق پرورش ماهي و همچنين زمينه‌هاي جهانگردي نيز توجه ويژه‌اي مبذول شده است، به نحوي که طي سال‌هاي اخير ديدن محل احداث سد سه‌دره به يکي از برنامه‌هاي ثابت تورهاي مسافرتي کشور چين تبديل شده و جالب اينکه در شرايطي که هنوز احداث سد به انتها نرسيده است، از هر جهانگرد براي تهيه بليط ورودي 70 يوان معادل 7 هزار تومان دريافت مي‌شود.

احداث سد سه‌دره که به علت واقع شدن در محدوده سه‌دره نزديک به هم، به اين اسم نامگذاري شده، داراي سه بخش اصلي «بدنه سد»، «سرريز» و «سيستم انتقال و بالابري کشتي‌ها» است و 17 سال به طول مي‌انجامد که هم‌اينک 10 سال آن سپري شده است. اين سد از نوع بتني وزني با طول تاج 2310 و ارتفاع 185 متر مي‌باشد و سازه سرريز آن که در بخش مياني واقع شده داراي 483 متر طول با 23 خروجي در کف و 22 دريچه فوقاني است و توان عبور دادن دبي معادل 102500 مترمکعب در ثانيه را داراست. نيروگاه اين سد در مرحله نخست شامل 26 واحد 700 مگاواتي مي‌باشد که 14 واحد آن به صورت فضاي باز در ساحل چپ و 12 واحد آن به صورت زيرزميني در ساحل راست در دست ساخت است. براي طرح توسعه نيروگاهي اين سد نيز احداث 6 واحد 700 مگاواتي ديگر به صورت زيرزميني در ساحل راست پيش‌بيني شده که فعلاً فقط سازه آبگير آن ساخته مي‌شود.

دوره احداث اين سد به سه فاز اجرايي تقسيم شده است که در فاز اول که از سال 1992 تا 1997 به طول انجاميد فرازبند، کالورت انحراف آب، مراحل نخست تأسيسات بالابري کشتي‌ها و راه‌هاي دسترسي گوناگون تکميل شدند. در فاز دوم، ساخت بدنه اصلي سد، نيروگاه‌ها، سرريز و تکميل تأسيسات بالابر کشتي‌ها در حد فاصل سالهاي 1997 تا 2003 برنامه‌ريزي شد که با تکميل بخش عمده‌اي از آن عمليات آبگيري در اول ژوئن 2003 آغاز شد. نکته جالب اين که فقط با سپري شدن 12 روز، آبي به حجم 4/12 ميليارد مترمکعب با ارتفاع 135 متر در درياچه اين سد ذخيره شد. اين حجم آب، امکان شروع عمليات کشتيراني مورد نظر را فراهم کرده و تراز آن براي شروع به کار نيروگاه‌هاي تکميل شده کافي مي‌باشد. بر اين اساس 2 واحد 700 مگاواتي جناح چپ تا سه سال آينده و کل نيروگاه‌ها تا سال 2009 که عملاً انتهاي فاز سوم دوره اجرا و تاريخ پايان عمليات احداث اين سد است، کار خود را شروع خواهند کرد. هم‌اکنون در ساخت اين سد 20 هزار نفر کارگر، 350 نفر مهندس و 9 شرکت برنامه‌ريزي و طراحي مشغول به فعاليت هستند. مسلماً احداث چنين سد بزرگ و بي‌نظيري در همه سطوح مديريت، طراحي و اجرا حاوي نکات آموزنده و فراواني است که مي‌تواند مورد تحقيق و توجه فني متخصصين مربوطه قرار گيرد.

اجراي سد سه‌دره در طي 10 سال گذشته بدون تأخير قابل توجه نسبت به برنامه زمان‌بندي صورت پذيرفته و بر اساس آخرين برآوردها هزينه اجراي آن حداقل 3 ميليارد دلار کمتر از بودجه مصوب و پيش‌بيني شده خواهد بود.

+ نوشته شده در  دوشنبه 22 مهر1387ساعت 22:15  توسط مهدی مدنی  | 

بلند مرتبه های گذشته

برج "سی يرز" (Sears) بلندترين برج جهان برای 22 سال

مکان: آمريکا، ايلينويز، شيکاگو

ارتفاع: 442 متر

طبقات: 110

کاربرد: اداری

مساحت: 4.4 ميليون فوت مربع

مواد: فولاد ساختمانی

روکش: شيشه آميخته به سرب، آلومينيم سياه آنودی

سال تکميل: 1974

معمار: اسکيدمور، اوينگز و مريل (بروس گراهام)

در شهر بادخيز شيکاگو، شهری پر از نقاط ديدنی، بنايی دورتر از ديگر بناها قد علم کرده است. شيکاگو شهری است که علاقه بسياری به داشتن بزرگترين، شلوغ ترين و بلندترين ها دارد.

برج "سی يرز" که در سال 1974 تکميل شد؛ بزرگترين مجموعه اداری خصوصی در جهان است. مساحت کل آن برابر 4.4 ميليون فوت مربع با 101 آکر زير بنا است. جمعيتی که روزانه در اين محل رفت و آمد می کنند؛ بالغ بر 16500 نفر است.

برج سی يرز دارای 3.9 ميليون فوت مربع در طبقات 110 گانه خود می باشد. اين ساختمان ارتفاعی معادل 1468.5 فوت از خط پايه شيکاگو دارد. اين برج از غرب به "واکر درايو"، از شرق به خيابان فرانکلين، از شمال به خيابان آدامز و از جنوب به بلوار جکسون مشرف است.

از سال 1974 تا 1996، برج سی يرز لقب بلندترين برج جهان رابی چون و چرا يدک می کشيد. پس از آن زمان، با تکميل برج "پتروناس" در کوالالامپور مالزی، توجه رسانه ها به رقابت سی يرز و پتروناس جلب شد؛ اما در واقع چنين رقابتی وجود نداشت. هنگامی که برج پتروناس در ماه مارس 1996 با ارتفاع 452 متر افتتاح شد؛ گوی سبقت را از سی يرز 442 متری ربود.

در سال 1996، معيار ارتفاع افزوده شد: ارتفاع بلندترين طبقه اشغال شده، ارتفاع نوک بام و ارتفاع نوک آنتن. برج سی يرز رکورد طبقه و بام را داشت؛ در حاليکه مرکز تجارت جهانی رکورد آنتن را دارا بود.

ساختار استوانه های مجاور بهترين راه حل برای برجی بود که قرار بود تعداد بسيار زيادی از طبقات مورد نياز سی يرز را در خود جای دهد و طبقات کوچکتر را برای اجاره کنار گذارد.

هر استوانه 22.9 متر مربع می باشد و نه عدد از اين استوانه ها تشکيل يک طبقه زيرين معمولی را می دهند که ابعادی در حدود 68.6 متر خواهند داشت. اين طرح مربعی شکل تا طبقه پنجاهم امتداد می يابد و در آنجا اولين پايانه قرار دارد. پايانه های ديگر در طبقات 66 و 90 قرار دارند و سطحی را به مساحت 3800 تا 1100 متر مربع می پوشانند.

فولاد بکار رفته در اين ساختمان برای ساختن 50000 خودرو، سيمان بکار رفته در آن برای ساخت يک بزرگراه 5 مايلی 8 بانده و سيم موجود در آن برای 1.75 بار چرخيدن به دور کره زمين کفايت می کند.

آسانسورهای پر سرعت دو طبقه مسافران را با سرعت 1600 فوت در ثانيه به "سالن هوايی" برای انتقال به آسانسورهای محلی منتقل می کنند. چنين چيزی به اين می ماند که سه ساختمان 30 طبقه بر روی يکديگر سوارند.

يک تغيير طبيعی در اين بنا بوسيله ميدان خارجی صورت گرفته است که شيب آن با سطح برابر است. اين سطح گرانيت قرمز رنگ با فضای سبزی مشتمل بر بوته زار، درختان گلدانی و نيمکت هايی در ميان گلهای فصلی، جلوه خاصی به اين بنا بخشيده است.

سالن اصلی شامل يک سطح سيار است که با موتور به حرکت در می آيد. در زير اين ميدان، 3 طبقه فضای تجاری می توان يافت. انبار اجاره نشينان و تسهيلات کمکی در کنار بوتيک، مغازه، 5 رستوران و يک باشگاه ورزشی در آنجا يافت می شود.

نوآوری های اواخر دهه 80 و اوايل دهه 90 سالنهای مجزايی را برای گردشگران و ساکنين پديد آورده است. اين نو آوريها در آسانسورهای دو طبقه نيز مشهود است.

يک تنديس فولاد بدون لک و برنزی برجسته کاری شده از "فضلور رحمان خان"، مهندس سازنده سی يرز در قسمت طبقه آسمان (skydeck) ساختمان نصب شده است که از کنار آن، گردشگران برای رفتن به چشم انداز گاه می گذرند.

يک تابلو نيز در گوشه شمال غربی تقاطع بلوار جکسون غربی و خيابان فرانکلين جنوبی وجود دارد که بر روی آن نوشته شده است: "تقاطع فضلور.ر.خان".

    

*   *   *   *   *   *   *   *   *   *   *   *   * 

    

بلندترين بنای آسيا در بخش دولتی:

ساختمان عبد الرزاق (Komplex Tun Abdul Razak)

مکان: جرج تاون، پنانگ، مالزی

ارتفاع: 232 متر

طبقات: 65

کاربرد: اداری

مساحت: 765000 فوت مربع

مواد سازنده: سيمان

روکش: سيمان

زمان تکميل: 1978

معمار: کنسرسيوم پمبانگونان، شرکت بين المللی جروبنا برتيگا

در زمان ساخت، اين بنا بزرگترين طرح بهسازی شهری بود که زير نظر دولت اداره می شد.

هدف از طراحی اين بنا، برآوردن نياز فزاينده شهری، مديريتی، تجاری و فضای مسکونی بود. اين بنا که اختصارا "کمتار" (KOMTAR) ناميده می شود؛ همچنين بعنوان نماد قدرت و پايداری شهر و استان خود می باشد.

هر چند هدف از اجرای اين طرح، حفاظت از هويت تاريخی اين شهر بوده است؛ نمای مدرن آن در تضاد کامل با ساختمانهای کوچک اطراف قرار دارد.

خود اين برج نقش يک مرکز دولتی دراين ناحيه را بازی می کند و ادارات دولتی که در سطح شهر پراکنده بودند؛ در اين برج گرد هم آمده اند تا تا خدمات مفيدتری ارائه دهند.

سکوی چهار طبقه "کمتار" مساحت 11 آکر را اشغال نموده است. برج کره ای که يکی از اجزای اين مجتمع می باشد؛ در بالای اين سکو قرار دارد. اين سکو شامل مرکز خريد، مرکز اقامت، فضای اداری، مرکز دستفروشی، سينما، پايانه اتوبوس، اداره پست، آتش نشانی، مرکز همايشها، مرکز نمايش عمومی، درمانگاه، پاسگاه انتظامی، استخر شنا، پارکينگ، بازارچه ويک سالن چند منظوره است (با يک گنبد شيشه ای ژئودسيک محصور شده است).

برج کروی در واقع يک قالب هندسی 12 گوشه است که بر روی بنا قرار دارد و قطر آن از 7 تا 9 فوت متغيير است.

اين قسمت بگونه ای طراحی شده است که در برابر باد و زلزله هايی به ميزان 4 ريشتر مقاومت نمايد.

چيدمان درونی در نمای بيرونی نيز با نوارهای سيمانی مشخص است. اين نوارها نشانه طبقات مکانيکی هستند که ساختمان را به سه قسمت تقسيم می کنند.

دو طبقه "پنت هاوس" با ايجاد يک سايه تيره در نوک بنا تعبيه شده اند.

بام اين برج دارای تجهيزات مکانيکی و يک باند فرود هليکوپتر است.

 

 

+ نوشته شده در  دوشنبه 22 مهر1387ساعت 22:13  توسط مهدی مدنی 

مشخصات فنی سد امیرکبیر و سد سفید رود

مشخصات فني سد كرج (اميركبير فعلي)

تاريخچه:در پايان ١٣٣٨ مجموع ظرفيت نصب شده مولدهاي برق دولتي در تهران به ٧٨٣٠٠ كيلو وات رسيد. اما به دليل افزايش روز افزون جمعيت و احداث كارخانها و صنايع جديد در تهران متأسفانه اين ميزان نيرو پاسخگوي نيازها نبود و به همين خاطر طرح احداث سد بر روي رودخانه كرج و بهره برداري از نيروي آب رودخانه مذكر به منظور توليد انرژي برق كه از سال ١٣٢٨ قرار داد آن با يك شركت فرانسوي منعقد شده بود توسط سازمان برنامه و بودجه فعال گرديده و به توسط شركت مورسين- نود سن به انجام رسيد و در تاريخ سوم آبان ١٣٤٠ بهره برداري از نيروگاه آبي سد كرج (امير كبير فعلي) آغاز گرديد


موقعيت سد : اين سد بر روي رودخانه «كرج» با سطح حوزه آبريزي به مساحت 764 كيلومتر مربع و با متوسط جريان آب سالانه به ميزان 472 ميليون مترمكعب در استان تهران و در فاصله 63 كيلومتري شمال غربي تهران و در كيلومتر 23 جاده كرج – چالوس، در شمال شهرستان كرج قرار دارد.

مشخصات سد

اين سد از نوع بتني دو قوسي باحداكثر ارتفاع 180 متر از پي به ضخامت 30 متر در كف و 9 متر در تاج مي باشد. مساحت درياچه در حداكثر رقوم آب معادل 4 كيلومترمربع است.
اهداف احداث


كنترل سيلاب‌هاي بهاره و جلوگيري از خسارت‌هاي ناشي از سيل، تامين آب شرب تهران سالانه به ميزان 340 ميليون مترمكب، تنظيم آب براي مصارف آبياري و كشاورزي اراضي حومه كرج به ميزان 130 ميليون مترمكعب در سال و توليد انرژي «برق – آبي» جهت كمك به شبكه سراسري برق به ويژه در ساعات اوج مصرف به ميزان سالانه 150000 مگاوات ساعت

زمین شناسی

  تشكيلات كرج از رسوبات آتشفشاني ضخيمي از دوره ائواليگوسن در كوه هاي البرز بوجود آمده كه بوسيله كنگلومراي   این دوره و روسوبات قرمز پوشيده شده اند و در مسير آنها رسوبات دوران سوم با‌ آهك گرانيت دار قرار گرفته است. تشكيلات كرج به ضخامت تقريبي 3000 متر غالبا از توف هاي سبز و شيست هاي  توفدار مي باشد.
تكيه گاه جناحين سد از نوع سنگ هاي گرانيت است. اين سد كلا بر روي سنگ هاي ديوريتي احداث گرديده است.

 

 

·                                 تجهيزات هيدروليك                         

 

محل نصب

ابعاد به متر

تعداد

نام تجهيزات

 

 

در رقوم 1755

10*10

2

سرريز

۱

 

واحدهاي نبروگاه

5.35*2.63

3

دريچه اصلي

۲

 

واحدهاي نبروگاه

2.2قطر

2

شير

۳

 

واحدهاي نبروگاه

2.95*2.45

6

دريچه درافت تيوپ

۴

 

شير تخليه

1.43*2.9

2

دريچه شير تخليه

۵

 

 

1.3قطر

2

شير تخليه

۶

مشخصات تجهيزات هيدرومكانيكال سد تنظيمي اميركبیر    

 

محل نصب

ابعاد به متر

تعداد

نام تجهيزات

رديف

 

 

10*10

2

سرريز

1

 

شير تخليه

1.43*2.9

1

دريچه

2

 

شير تخليه

1.22*1.52

2

شير

3

 

ابزار دقيق منصوبه در سد اصلي اميركبير

 

تعداد

نام تجهيزات

رديف

 

1

شاخص عددي تراز درياچه

1

 

1

امتداد شاخص در تاج سد

2

 

66

گمانه هاي زهكش

3

 

486

كرنش سنج

4

 

50

كرنش سنج “ بدون تنش “

5

 

170

حرارت سنج

6

 

58

درزه سنج

7

 

17

تغيير شكل سنج

8

ابزار دقيق منصوبه در سد تنظيمي اميركبير

 

تعداد

نام تجهيزات

رديف

 

1

شاخص عددي تراز درياچه

1

 

17

حرارت سنج

2

 

30

درزه سنج

3

سد سفيد رود

تاریخچه سد سفید رود : ساختمان سد درسال 1335 در منجیل در محل تلاقی رودخانه های قزل اوزن و شاهرود شروع و در سال 1340 خاتمه یافت و در ابتدای سال 1341 بهره برداری از آن آغاز گردید ، با شروع بهره برداری 100 هزار هکتار به زیر کشت اراضی گیلان اضافه شد و در حال حاضر 240 هزار هکتار می باشد ، ارتفاع کل سد 106 متر و ارتفاع از کف رودخانه 92 متر طول تاج 425 متر می باشد ، این سد با دارا بودن 5 واحد نیرو گاهی مجموعا" 87500 کیلو وات برق تولید می کند و هر واحد نیرو گاه جهت بکار انداختن توربین خود بمنظور تولید برق به 32 متر مکعب آب در ثانیه نیاز دارد ، حجم دریاچه سد 1.8 میلیارد مکعب بوده و مقدار آب ورودی به پشت سد سالانه 6 میلیارد متر مکعب می باشد مقدار رسوبات وارده به دریاچه 32 میلیون تن در سال می باشد که 25 درصد آن همراه با آب خروجی از دریاچه خارج می گردد، میزان گل آلودگی سیل بطور متوسط 12 گرم در لیتر و در بعضی نقاط 120 گرم در لیتر نمونه گیری شده است ، در حال حاضر بیش از نصف حجم مفید دریاچه از رسوب پر شده است .

بهره برداري از نيروگاه سد

بهره برداري از نيروگاه سد كه شامل ٥ مولد هر يك به قدرت ٥/١٧ مگاوات و در مجموع ٥/٨٧ مگاوات بود از سال ١٣٤٣ آغاز شد. مازاد نيروي برق اين سد نيز به وسيله يك خط انتقال ٢٣٠ كيلو ولتي به تهران انتقال مي يافت. به اين ترتيب برق تهران به تدريج از كمك گرفتن از ساير شركتهاي برق خصوصي به منظور پاسخگويي به نياز مشتركان بي نياز گرديد. در فاصله سالهاي ١٣٤٦- ١٣٤٠ براي تأمين برق مورد نياز تهران علاوه بر نيروي برق توليدي سدهاي كرج (اميركبير فعلي) و سد سفيد رود از نيروي برق توليدي سد لتيان به ميزان ٢٢/٥ مگاوات، نيروگاه بخاري بعثت (فرح آباد) به ميزان ٥/٢٤٧=٥/٨٢×٣ مگاوات و مازاد نيروي سد دز نيز استفاده مي گرديد

گزارشي از عمليات رسوب زدائي از سد سفيد رود به وسيله عمليات شاس در طول يك دوره 20 ساله

هدف اصلي پروژه سفيد رود تنظيم و جريان هاي رودخانه سفيدرود براي آبياري دشت گيلان بوده است. اهداف فرعي پروژه شامل كنترل سيل و توليد انرژي برقآبي بوده است. سد سفيد رود يكي از رسوب گير ترين سدهاي جهان مي باشد. و رسوبات وارده باعث كاهش قابل ملاحظه اي از حجم مخزن مي شود، بگونه اي كه در سال 1359 حدود 40 درصد ظرفيت مخزن از رسوب نهشته شد. كه سبب نارشائي هائي در تامين آب دشت گيلان و ورود رسوبات معلق به مجاري آب نيروگاه و فرسايش دريچه هاي حلزوني و پره هاي توربين ها شده است. پس از بررسي هاي اوليه راه حل مسئله در تعيين سياست بهرهبرداري از سد و بعبارت ديگر تغيير منحني فرمان مخزن تشخص داده شد. و سرانجام طي 10 سال عمليات رسوب زدائي بين سالهاي 1359 تا 1370 افزون بر 200 ميليون متر مكعب از رسوبات نهشته شده قبلي نيز تخليه گرديد.

+ نوشته شده در  دوشنبه 22 مهر1387ساعت 21:53  توسط مهدی مدنی 

چالش های فراروی مديريت آب ايران در توسعه پايدار

 

چالش های فراروی مديريت آب ايران در توسعه پايدار 

                                                                                                                                                                                                                            

اکنون بسياری از مردم كره زمين می دانند كه اين سياره ، وارد دورانی بحرانی شده كه نسبت به دو يا سه قرن پيش مهم تر است و در حقيقت ، زمين از لحاظ زيست بومی نسبت به هزاران سال قبل با تحولات عظيمی مواجه است ، عدم تطابق نيازهای انسان امروزی با امكانات و منابع زمين چالش بزرگ بشر امروزی است كه موجبات نگرانی انديشمندان را برانگيخته است . از اين رو نيروهای خود را بر شكل دهی جوامع متمركز كه ارزش ها ، ترتيبات و اقتصادی های نوينی را كه متناسب با پايداری جهانی است به نمايش گذاشته اند.

                                           بر روی ادامه مطلب کلیک کنید


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  دوشنبه 22 مهر1387ساعت 21:42  توسط مهدی مدنی 

سد سبلان - سد یامچی

سد سبلان

سد سبلان در 55 كيلومتري شمال غربي شهرستان اردبيل و 35 كيلومتري شمال شرقي مشگين شهر قرار دارد. اين سد با هدف تامين‌آب كشاورزي 12500 هزار هكتار از اراضي بر روي رودخانه  قره سو احداث مي شود.

مشخصات سد

سد سبلان از نوع سنگريزه أي با هسته رسي مركزي بوده و ارتفاع آن از پي در حالت حداكثر به 90 متر مي‏رسد. طول تاج سد 290 متر و عرض آن 12 متر طراحي شده است. تراز كف رودخانه در محل احداث 1053 متر از سطح دريا بوده و ضخامت پوسته در اين تراز حدود 420 متر مي‏باشد. تراز آستانه سرريز 1123 متر از سطح دريا بوده و با احتساب 5 متر تيغه آب روي سرريز و ارتفاع آزاد، تراز تاج سد در رقوم 1130 متر از سطح دريا قرار دارد. حجم كل مخزن در تراز نرمال 105 ميليون متر مكعب است. سيستم آب بندي انتخابي، پرده تزريق به طول كلي حدود 45000 متر مي باشد.

زمين شناسي

از نظر زمين شناسي ، سد سبلان در تكيه گاه ها و كف بر روي سنگ هاي آذرين از نوع آندزيت بازالت، بازالت، آگلومرا قرار داردو عمق آبرفت در ساختگاه به طور متوسط حدود 8 متر مي‏باشد.

مشخصات سازه هاي جنبي

سد سبلان داراي سازه هاي جنبي به شرح زير مي‏باشد:

-         سرريز : از نوع آزاد بوده و به طول 120 متر و دبي تخليه 2936 متر مكعب بر ثانيه درجناح راست طراحي شده است.

-          سيستم انحراف : شامل دو تونل به قطر 5/4 متر مي باشد كه در جناح چپ قرار دارد. تونل هاي فوق با ظرفيت 295 متر مكعب بر ثانيه و براي انحراف سيل 50 ساله طراحي شده اند.

 - سيستم آبياري: برج آبگير و شفت متصل به‌آن قادر است از طريق دريچه و شير فلكه آب مورد نياز اراضي پاياب در حد 21 متر مكعب بر ثانيه را انتقال دهد. يكي از تونل‏هاي سيستم انحراف به عنوان سيستم آبياري و سيستم تخليه كننده تحتاني مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

سد يامچي (سد اردبيل)

رودخانه بالخلي چاي از ارتفاعات شرق سبلان سرچشمه ميگيرد و به طرف دشت اردبيل سرازير ميشود. در فصول سيلابي و غير آبياري بخش عظيمي از اين آب به هدر ميرود. اين هرز آب از طريق رود خانه هاي قره سو دره رود به ارس مي ريزد. به دليل وجود اراضي گسترده و حاصل خيز در دشت اردبيل و نياز مبرم به آب در اين منطقه  انگيزه مهار اين جريان سطحي هرز  رونده بوجود آمد. هدف از طرح سد رفع نيازهاي كشاورزي و آب مصرفي شهر اردبيل مي باشد. سد يامچي تاميين كننده 65 ميليون متر مكعب آب در سال در بخش كشاورزي و 20 ميليون متر مكعب آب در سال يراي مصارف شهري اردبيل مي باشد.

به طور كلي در انتخاب نوع سد ، شرايط توپوگرافي و زمين شناسي محل انتخابي ، وضعيت دسترسي به منابع قرضه ، امكانات اجرايي در دسترس و هزينه اجرايي آن دخيل مي باشند. در مورد سد يامچي با توجه به مطالب ذكر شده گزينه سد خاكي با هسته ناتراواي مياني براي ساختگاه اين سد مناسب ترين است. سازه هاي هيدروليكي اين سد مشتمل بر تاسيسات آبگيري، تخليه كننده هاي عمقي مخزن، سيستمهاي تخليه سيلاب  و انحراف موقت آب حين عمليات ساختماني  سد مي باشد. در مورد انحراف آب 2 گزينه مورد بررسي قرار گرفت: يكي استفاده از تونل و ديگري گالري كندوپوش مي باشد. با توجه به عرض زياد بستر (حدود400متر) و همچنين ضخامت كم آبرفت و با در نظر گرفتن اينكه حفاري در پي سد دامنه گسترده اي نخواهد داشت گالري كندوپوش به عنوان يك گزينه قابل مطالعه جهت انحراف آب و سپس به عنوان يكي از اجزاي سيستم آبگيري و تخليه تحتاني شناخته شده و مورد بررسي قرار گرفت. موقعيت گالري مزبور با توجه به سنگ بستر با حداقل عمليات حفاري در جناح راست در نظر گرفته شد طول گالري حدود 350 متر مي باشد. گزينه ديگر در مورد انحراف آب از طريق تونل مي باشد. اجزا طرح در اين سيستم شامل دو تونل در جناح چپ با قطر اسمي 2/3 متر در تركيب با فرازبندي با ارتفاع ظاهري 5/10 متر و رقوم تاج 5/1401 جهت انحراف آب در نظر گرفته شد. طول تونل ها به ترتيب برابر 450 و 420 متر مي باشد. ظرفيت سيستم تخليه تحتاني در حدود 40 متر مكعب در ثانبه در نظر گرفته شده است كه از اين طريق تخليه مخزن طي مدتي كمتر از 40 روز امكان پذير خواهد بود. همچنين با باز نگهداشتن اين دريچه  كنترل تراز مخزن سد زير رقوم 5/14  هنگام ورود سيلابي با دبي حداكثر حدود 70 متر مكعب در ثانيه به راحتي عملي مي باشد.

سيستم تخليه سيلاب

در هر سد مخزني بايد سازه اي به عنوان سرريز جهت تخليه ايمن سيلابهاي ورودي به مخزن سد احداث گردد. ابعاد اين سرريز بر مبناي سيلاب ورودي طرح به مخزن سد، تعيين مي گردد. آستانه سرريز از نوع جانبي با طول تاج 50 متر مي باشد. حداكثر بار آبي در روي آستانه سرريز در سيلاب طرح معادل 54/6 متر خواهد بود. جريان سيلاب پس از سرريز شدن از آستانه وارد جام سرريز شده پس از استهلاك انرژي تحت يك رژيم زير بحراني از جام خارج و به سمت تندآب هدايت مي گردد. با هدف كاهش دبي واحد عرض حوضچه آرامش و نيز كاهش ابعاد حوضچه عرض تند اب در انتها توسط تبديل مناسبي از 25 متر به 35 متر افزايش داده مي شود بذين ترتيب عرض حوضچه آرامش 35 متر طول آن در حدود 60 متر و كف آن در تراز 1376 متري خواهد بود.

 

+ نوشته شده در  دوشنبه 22 مهر1387ساعت 21:33  توسط مهدی مدنی 

لیست مقالات اولين همايش زلزله و سبك سازي

عنوان: اولين همايش زلزله و سبك سازي

1- استفاده از بتن با کارائي بالا براي افزايش توان ستونهاي توخالي در برابر زلزله و سبک سازي ساختمان
2-فوم پلي يورتان جايگزين دوغاب ماسه و سيمان
3-ارزيابي اثرات توپوگرافي بر پاسخ لرزه اي شيبها و شيروانيهاي خاکي
4-برخي از ملاحظات ژئوتكنيكي در طراحي لرزه اي سازه هاي سبك
5-سبک سازي سقف در معماري سنتي شيراز
6-تجديد نظر در بکارگيري عناصر غيرسازه اي و بهينه گزيني المانهاي معماري درساختمان
7-معماري پايدار و زلزله
8-فرآيند انتخاب و انتقال تکنولوژيهاي ساخت
9-استفاده از قطعات پيش ساخته در ساختمانهاي بلند به منظور سبک سازي
10-بررسي رفتار لرزه اي سازه هاي فضا کار چليکي
11-استفاده از قابهاي مهاربندي شده با ميراگرهاي اصطکاکي براي سبک سازي در سازه ها
12-استفاده از لايه هاي ارتجاعي سبک در سيستم روسازي راه آهن براي مقابله با انتقال ارتعاشات
13-ارائه مصالح ساختماني ابتکاري با کاربري پايدار (در خانه سازي با هزينه کمينه)
14-ساخت بتن سبک سازه اي با استفاده از پوميس منطقه اسکندان
15-فن آوري تيغه بتن مسلح روشي اجرائي جهت حصول ضوابط آئين نامه زلزله
16-معرفي بتن سبك اسفنجي از نوع كفي يا فوم بتن بعنوان مصالحي با قابليت هاي بالا
17-استفاده از پرليت به عنوان مصالح بومي در سبک سازي وزن بتن همراه با قابليت افزايش مقاومت آن
18-استفاده از سبک دانه هاي پوزولاني (پاميس) تفتان و سيمانهاي پوزولاني کارخانه سيمان خاش جهت تهيه بتن سبک
19-مواد کامپوزيت پاشيده شده ، مسلح به الياف جهت باز سازي فعاليت هاي عمراني
20-بررسي کاربرد ، ويژگي ها و مزاياي مصالح سبک
21-نحوه کاربرد مصالح مختلف در سبک سازي غير سازه اي
22-معرفي سيستم پانلهاي ساختار گچي خشک سبک براي ديوارهاي داخلي جايگزين مصالح سنتي سنگين جهت کاهش وزن مرده ساختمان
23-معرفي بتن خود متراکم در صنعت سبک سازي
24-شناخت سيستم پانلهاي ساختار سيماني خشك به عنوان مصالح سبك و نوين براي پوشش انواع ديوارهاي داخلي و خارجي جهت كاهش خسارات ناشي از زلزله
25-ارائه روش کاربردي جهت تحليل غيرخطي سازه ها با اتصالات نيمه گيردار
26-Seismic design of a multistory reinforced concrete frame structure: Comparison of the effect of conventional brick masonry and advanced dry-walling infill on the seismic response
27- استفاده از سيستم مهاربندي UBF براي کاهش وزن سازه هاي فلزي
28-بررسي فني جداکننده هاي الاستومري داراي هسته فلزي با ديگر جداکننده ها از ديدگاه سبک سازي ساختمان
29-تردي و استقامت در ستون هاي بتني سبك با كيفيت برتر در اثر نيروي زلزله
30-بررسي تاثير سبک سازي بر عملکرد لرزه اي ساختمانهاي موجود
31-Effects of Waste PET Bottles Aggregate On the  Seismic behavior of Lightweight Concrete
32-بهبود عملکرد لرزه اي و کاهش هزينه هاي ساخت واحدهاي مسکوني با استفاده از مصالح سبک
33-بررسي آسيب پذيري سامانه هاي خطوط لوله مدفون
34-معرفي کامپوزيت هاي پليمري در تقويت و مقاومسازي سازه هاي موجود
35-بوم ساخت (Eco-construction) الگويي از سازه هاي سبك مقاوم در برابر زمين لرزه
36-ارائه راه حلهاي بهسازي لرزه اي ساختمانهاي خشتي با استفاده از مصالح موجود در ايران
37-مقاوم سازي ستونهاي بتني مستطيلي با استفاده از پيش تنيدگي براي افزايش مقاومت برشي در برابر نيروهاي زلزله
38-ارائه طرح سيستم قفل كن اتوماتيك براي مقاوم سازي اجزاء غير سازه اي در مقابل زلزله
39-Steel Frames with H Section Columns and Capacity Designed Welded Beam-to-Column Connections
40-کاربرد روش نفوذ سنجي ديناميکي در مطالعات ژئوتکنيک سازه هاي با سيستم سبک
41-ضرورت پهنه بندي ژئوتكنيك لرزه اي شهرهاي بزرگ و مهم لرزه خيز ايران
42-تاثيرملاحظات طرح و ساخت در سبک سازي ساختمان
43-بکار گيري شبکه هاي عصبي در پيش بيني مشخصات خاك با در دست داشتن اطلاعات گمانه هاي مجاور
44-اثر کمانش بر روي پوسته استوانه اي سبک جدار نازك تحت اثر بار هارمونيکي
45-رفتار سازه هاي سبک در مقابل پديده تسونامي
46-Drywalling – interior seismic design
47-تاثير روانگرايي بر رفتار و عملکرد سپرهاي فولادي مهار شده
48-Using Spiral Shear Reinforcement for Concrete Beams near Locations with Potential for Seismic Hinges
49-The effective Placement of shock isolation system in structures subjected to earthquake
50-بررسي اثر مودهاي مختلف موج رالي بر روي روند و نتايج آزمايش آناليز طيفي امواج سطحي
51-پيدا کردن پارامترهاي لرزه اي به کمک نتايج تحليل خطي و روابط بدست آمده از آناليز غير خطي سازه ها
52-Design Considerations: Earthquake Loads versus Wind Loads
53-بررسي اثر بخار آب بر روند کسب مقاومت بتن سبکدانه حاوي ميکروسيليس
54-بررسي مسائل لرزه اي سدهاي بتني وخاکي بر اساس مشاهدات
55-بررسي و شناخت پارامترهاي مؤثر در مديريت بحران
56-راهکارهاي مهار بحران زلزله تهران
57-مقايسه سيستمهاي مختلف اطلاع رساني پديدة تسونامي بهمراه معرفي بهترين سيستم براي شهرهاي ساحل کشور
58-روشهاي نوين جداسازي لرزه اي پي و خاك زير آن با استفاده از ژئوسنتتيک ها
59-INVESTIGATION SEISMIC BEHAVIOUR OF HOLLOW-CORE SLABS BY VARIOUS METHOD

+ نوشته شده در  جمعه 12 مهر1387ساعت 2:24  توسط مهدی مدنی 

لیست مقالات اولين كنگره ملي مهندسي عمران

عنوان: اولين كنگره ملي مهندسي عمران

1-مديريت پروژه با رويكرد مديريت ارزش – يكپارچه سازي ارزش
2- تحليل پايداري تونل انتقال آب چشمه روزيه به سمنان (مطالعه مقايسه اي)
3- بررسي و بهينه سازي پوشش بتني در تيرها و اتصالات بتن آرمه با بكار گيري اجزاء محدود
4- مقايسه شبكه عصبي تابع بنيادي شعاعي با شبكه مو جكي در تحليل سازه برجهاي انتقال نيرو
5- برآورد پاسخ حداكثر ساز ههاي برشي در برابر زلزله با استفاده از شبكه هاي عصبي  GR و RBF
6- طرح بهينه ساز ه هاي دريايي با استفاده از شبيه سازي بازپخت و شبك ه عصبي انتشار متقابل
7- تصفيه بيهوازي - هوازي فاضلاب اجتماعات كوچك در محل
8- مطالعات آزمايشگاهي رفتار زمانمند ستونهاي بنايي در سه شرايط محيطي مختلف
9- مقايسه رفتار محوري  خمشي خط لوله زيرزميني در برابر زمين لرزه
10- مدل تعادلي تخصيص همگاني بر حسب جريان در مسير
11- حل مسئله تخصيص همگاني با محدوديت ظرفيت ناوگان
12- ارزيابي ظرفيت باقيمانده تيرهاي فولادي تحت اثر خوردگي حفره اي
13- ارتعاش آزاد سازه هاي بلند با استفاده از تير تيموشنكو
14- تحليل الاستو-پلاستيك تيرهاي خميده با فرمول بندي بر اساس انحنا
15- تعيين ظرفيت باقيمانده تيرهاي فولادي تحت اثر خوردگي يكنواخت
16- حكمراني در مديريت بهم پيوسته منابع آب
17- ارزيابي كمي ساختمانها ي فولادي آسيب پذير در برابر زمين لرزه (مطالعه موردي يك ساختمان 9 طبقه)
18- بررسي تأثير بازشدگي جان در خصوصيات ديناميكي تيرهاي بتني
19- تئوري و كاربرد روش باريكه هاي برشي در تحليل ديناميكي سدهاي خاكي
20- بكارگيري المانهاي محدود در بررسي اثر بازشوها روي دالهاي بتن آرمه
21- بهينه سازي سپرهاي حايل بتني مهاردار و بدون مهار
22- نقش آهك هيدراته در بهبود دوام مخلو طهاي آسفالتي گرم
23- ارزيابي رفتار لرز هاي پل فولادي روگذر بزرگراه با دهانه متوسط
24- بررسي روند مديريت ريسك در صنعت ساخت
25- ارزيابي لرزه اي قابهاي خمشي فولادي ويژه ومقايسه بانمونه هاي متوسط و معمولي
26- مدلهاي آزمايشگاهي در مطالعه لرزه اي خط لوله زيرزميني
27- توابع رياضي براي تنش ميانقابها
28- آناليز پايداري و كنترل نشست مقطع موج شكن بندر پتروشيمي پارس
29- ارزيابي كيفيت آبهاي ساحلي استان هرمزگان با استفاده از شاخصOECD و روش مقياس ماده مغذي
30-بررسي اثر دو مولفة افقي زلزله در تحليل ديناميكي ساختمانهاي مهاربند برون محور فولادي
31- تغيير شكل پلاستيك تجمعي طبقه بعنوان شاخصي از خسارت قابهاي خمشي فولاديMDOF در سطح طبقه
32- اثر امواج ناشي از انفجار بر رفتار سكوهاي ثابت شابلوني (Jacket)
33- ارزيابي اثر ريزدان هها در روشهاي بررسي پتانسيل روانگرايي
34- بررسي تأثير بازشوهاي مستطيلي بر رفتار برشي و خمشي تيرهاي بتن مسلح ساخته شده از بتن معمولي و مقاومت بالا
35- مقايسه پارامترهاي ورودي روش تجربي RMi و نرم افزارUDEC در تحليل رفتار پايداري و انتخاب نگهداري توده سنگ اطراف تونل قمرود
36- تحليل عددي لوله مدفون در خاك و مقايسه با نتايج ابزار دقيق
37- مدلي براي طراحي شبكه خط لوله در يك سيستم حمل و نقل تركيبي
38- اعتبار سنجي نتايج ”چكش اشميت“ با روش ”انتقال اصطكاك“
39- هولت در سدها و چگونگي برخورد با آنها
40- پهنه بندي ضريب فرسايندگي باران در ايران
41- پيش بيني مقاو مت سيمان هاي پوزولاني
42- تعيين ضرايب بار و مقاومت براي تعمير و تقويت ستونهاي بتن مسلح بوسيله پليمرفيبرهاي كربن
43- مدولاسيون و رفتار سنجي اسكله هاي شناور با توجه به عوامل محيطي
44- روش تقريبي و ساده در تحليل اندركنش لرزه اي سازه هاي نيمه بلند
45- ارزيابي رابطه تجربي مايرهوف جهت تعيين ظرفيت باربري خاكهاي ريزدانه بر پايه نتايج آزمايش نفوذ استاندارد
46- مدل برآورد مشخصات بتن حجيم در سدهاي بتني مبتني بر استفاده ازشبكه هاي عصبي
47- بررسي تجربي مقاوم سازي تيرهاي بت نآرمه ترك خورده و پيش بارگذاري شده با آرماتور خارجي
48- برآورد پتانسيل آلايندگي لندفيل اصفهان با استفاده از مدلHELP
49- كاربرد روش بدون مشبندي در شبيه سازي جريان با سطح نامنظم
50- بررسي تاثيرشكل پذيري سازه سد درفشارهيدروديناميك ناشي ازاندركنش سدومخزن هنگام وقوع زلزله
51- تحليل استاتيكي وديناميكي صفحات مستطيلي با ضخامت متغير به روش ريتز با استفاده از مودهاي تيرهاي مقطع متغير
52- المان محدود جديدپوسته دوار باضخامت متغير
53- المان محدود جديد براي تحليل استاتيكي وديناميكي تيرهاي با مقطع متغير
54- تحليل جريان غيردارسي درون مصالح سنگريزه اي با استفاده از تئوري جريانهاي متغير تدريجي
55- بررسي ارتباط آب هاي زيرزميني با پهنه هاي خطر حاصل از نقشه پهنه بندي خطر زمين لغزش به روش نيلسن
56- ارزيابي عملكرد سيست مهاي مختلف آ ببندي بستر جهت جلوگيري از اثرات سوء زيست محيطي در استحصال مس به روش ليچينگ
57- بررسي شيوه هاي مختلف احجام محدود براي شبكه هاي بي ساختار در حل عددي توليد و انتقال حرارت
58- تعيين پارامترهاي شكست نمونه هاي بتن سد توسط قانون اثر بعد
59- بررسي و تعيين ميزان تاثير عوامل مختلف بر بروز سيلاب در شمال كشور (مطالعه موردي از رودخانه بابل (
60- تحليل روسازي هاي مسلح به الياف مصنوعي با استفاده از روش هاي عددي
61- ارائه يك مدل ساده جهت تحليل سكوهاي ثابت فلزي دريايي تحت اثر امواج
62- تحليل پايداري شيرواني ها با استفاده از تصاوير استريوگرافيك و معادلات تعادل حدي.مطالعه موردي: ساختگاه كارخانه تغليظ مس سونگون
63- اندركنش ديوارآجري محصور و محرك الكتروهيدروليكي
64- پيش بيني مشخصات امواج دريا با روشهاي تجربي در منطقة بوشهر
65- بررسي اتصالات در آناليز و طراحي پيشرفته قابهاي فولادي براساس روش ضرايب بار و مقاومت
66- تاثير وجود رسوبات معلق در جريان برضريب ثابت پروفيل سرعت لگاريتمي
67- بكارگيري شبكه هاي عصبي مصنوعي در تخمين جريانات رودخانه اي
68- مقايسة روشهاي مختلف مدلسازي عددي يك بعدي جريان دو فازه در محيط متخلخل و اثر شرائط مختلف اوليه بر خطاي بقاء جرم
69- بررسي تعريف تعداد مراحل ساخت سدهاي خاكي و سنگريز هاي براي انجام آناليز تحكيمي در مدل هاي كامپيوتري
70- تبيين مدل نفوذپذيري مفهومي و تبديل باران خام به باران خالص در حوزه هاي آبريز جنوبي ايران
71- بررسي اثر متقابل ستونها و مهاربندها در سيستمهاي با مهاربندي ضربدري در طراحي به روش تنش مجاز در آئين نامه AISC
72- بررسي تأثير تر و خشك شدن متوالي بر بتن حاوي ميكروسيليس و پودر سنگ آهك در محيط حاوي سولفات منيزيم
73- مقايسه روش ترك مجزا و ترك پخشي در بتن
74- بررسي رفتار غيرخطي اتصالات قاب با اختلاف تراز طبقه در ساختمانهاي دوبلكسي
75- مدلسازي عددي دقيق جريان جزرومدي انتقالي دو بعدي در خورها
76- اعتبار بخشي مد لهاي رفتاري ارتجاعي- خميري در تحليل تونل هاي كم عمق در مناطق شهري
77- بررسي اثر شيرابه و آهك روي نفوذپذيري خاك رس موجود در محل دفن زباله هاي شهر تهران(خاكچال كهريزك(
78- تحليل عددي تراوش در محيطهاي خاكي غير اشباع
79- مقايسه عملكرد مهاربندهاي برون مركز و مهاربندهاي ضربدري در ساختمانهاي تحت زلزله
80- ارزيابي و مقايسه عملكرد لرز هاي قابهاي خمشي بتن آرمه طراحي شده مطابق ويرايش جديد و قديم آيين نامه00 28
81- مطالعه ميكرومكانيكي آزمون برش مستقيم در خاكهاي دان هاي و بررسي تاثير تنش سربار بر روي آن
82- مدل عددي المان مرزي در تحليل تراوش در بدنه سد خاكي به همراه پي لاي هاي و سپري
83- روش تفكيك نقاط تكين براي تعيين خواص ديناميكي سازه ها
84- تجزيه و تحليل سيستم صف در جايگاههاي اخذ عوارض آزادراهي
85- بررسي راهكارهاي مقاو مسازي ساز ههاي فولادي با سيستم بادبندي واگرا
86- ارزيابي تزريق پذيري پي سنگ سد سيد شهاب بر اساس مقادير جذب ويژه
87- بررسي ارتباط بين نفو ذپذيري، تزري قپذيري با خواص مهندسي سنگهاي سست)مطالعه مورد سد سياه كمر(
88- بهينه سازي شكل سازه ها با استفاده از روش تغييرات مرزي و برنامه ريزي رياضي
89- جايگاه مهندسي ارزش در نظا مهاي اجراي طرح هاي عمراني
90- اثر ديوار آجري بر رفتار لرزه اي قاب هاي بتني
91- مدلسازي و تحليل سازه هاي طر هاي بتني براي ارزيابي آسيب پذيري لرزه اي
92- تأثير پي شتنيدگي روش كاهش وزن پل هاي بتني در مقايسه با بتن مسلح معمولي
93- بررسي تأثير پديده هاي نوسانات اطلس شمالي وجنوبي بر دماوبارش حوزه درياچه اروميه
94- تجربيات حاصله ازتزريق شيميايي آزمايشي درقسمتي ازپي كنگلومرايي سدكرخه
95- بررسي اثر ضريب چسبندگي لايه مقاوم زيرين در يك خاكريز رسي دو لايه بر ضريب اطمينان
96- بررسي رفتار بعد از كمانش پوسته هاي استوانه اي تركدارتحت بار محوري
97- بررسي مؤلفه هاي توسعه در پالايشگاه كنگان
98- كاربرد روش گردابه در تحليل ميدان اطراف استوانه هاي دايروي
99- تدوين نرم افزار ارزيابي و كنترل كيفيت ساختمانهاي مسكوني در مرحله ساخت در ايران
100- بررسي اندركنش نيروي برشي- لنگرخمشي درتيرهاي لانه زنبوري تحت اثربارگذاري يكنوا و چرخه اي
101- كاربرد روش بار افزاينده در ارزيابي آناليز تاريخچه پاسخ مودي سازه
102- مدلسازي تراكم ديناميكي به روش فيزيكي و بررسي پارامترهاي مؤثر بر آن
103- جداسازي محرك فونداسيونها بوسيله ترانشه هاي باز تحت اثر بار ضربه
104- پيشنهاد استراتژي كلي تضمين كيفيت در صنعت انبوه سازي واحدهاي مسكوني در ايران
105- ضوابط و مقررات بتن در صنايع نفت
106- اثر ارتفاع دريچه روي پديده تخليه گزينشي در مخازن سدها
107- تشخيص و اندازه گيري تركيبات مولّد طعم و بو در مخازن آب
108- كاربرد روش PIV در جريان سيال لايه اي
109- مدلسازي رفتار عابرين پياده ب ه هنگام عبور از عرض خيابان
110- بررسي پديده تبادل جريان 1 دو لايه غيردائمي با اثرات اصطكاك در كانا ل هايي با تنگ شدگي جانبي"
111- مدلسازي بهره برداري از مخزن به منظور كنترل سيلاب با استفاده از روش تحليل ديناميك سيستم
112- مشاركت بخش خصوصي در حمل ونقل شهري
113- تخمين پارامتر و تشخيص درستي الگو براي مدل هاي سري زماني
114- تاثير سازه هاي هيدروليكي بر پارامتر زمان تمركز
115- استفاده از كف قير در اصلاح و تثبيت مصالح روسازي(تجربه محور دوغارون-هرات(
116- استفاده از روش VOFدر تعيين سطح مشترك جريان آشفتة دو فازي
117- بررسي هزينه استفاده كنندگان از وسائ لنقليه در محوطه عمليات راهسازي
118- بررسي خصوصيات اصطكاكي مخلوطهاي آسفالتي حاوي سرباره متخلخل كوره بلند
119- آبشستگي در شرايط آب صاف در اطراف گروه پايه
120- تاثير اندركنش خاك  سازه بر نيروهاي طراحي سازه بر روي خا كهاي نرم
121- بهينه سازي بهره برداري از سيستم هاي چندمخزنه با روش هاي نقاط داخلي
122- بررسي پوش فشار ديناميكي وارد بر مخازن مدفون با در نظرگرفتن پديده لغزش و اصطكاك بين خاك و جداره سازه
123- بررسي قابليت كوبش شمعها به كمك مدلسازي عددي
124- كنترل فعال غير متمركز مقاوم در ساختمانهاي مجهز به كنترلر در هر طبقه
125- تأثير اندر كنش سازه- خاك بر شكل پذيري هاي موردنياز سازه چند درجه آزادي
126- عملكرد ميراگرهاي ويسكوالاستيك در كاهش پاسخ لرز ه اي ساز ه ها
127- كنترل بهينه غير متمركز در ساختمانهاي بلند
128- بررسي اثرات استفاده از اتصالات نيمه- صلب جهت متصل كردن سيستم مهاربندي به قاب
129- نقش اتصالات نيمه- صلب در استهلاك انرژي و كاهش پاسخ قابهاي سازه اي به تحريكات لرزه اي
130- كاربرد روش المان محدود بسط يافتهX-FEM در مسائل پلاستيسيته دو سطحي
131- طراحي متدولوژي مسيريابي خطوط ويژه اتوبوس در معابر شهري
132- شبيه سازي ماندگار شبكه هاي سيالات مختلف شامل آب ، گاز و نفت
133- بررسي حساسيت و تيكسوتروپي خاك رس سيلت دار
134- مدلسازي تحليلي پلهاي تير- دال براي آناليز لرزه اي
135- استهلاك انرژي انفجاري در ساختمانها توسط گل ميخ
136- تأثير جهت بارگذاري زلزله در پاسخ لرز هاي پل هاي مورب
137- تاثير كربن فعال بر روي كيفيت آب شرب بندرعباس
138- طرح بهينه پيونده هاي كروي توخاليNS در سازه هاي فضاكار
139- بتن فوم آسيابيMLC))
140- ارزيابي كمي آسيب پذيري ساختمانهاي بتن مسلح در اروميه
141-  مقاوم سازي ساز ههاي بتني هيدروليكي و دريايي در مقابل اثرات           يخ زدگي و آب شدگي و تر و خش كشدنهاي متوالي و كاهش جذب آب با استفاده از الياف فولادي و شيشه اي
142- شكل پذيري تيرهاي بتن مسلح داراي بتن با مقاومت بالاي كم آرمه
143- مقايسه ضوابط پيشنهادي سازمان UNIDO با آيين نامه 2800 زلزله ايران در خصوص استفاده از سيستم ديوار آجري مسلح با مطالعه موردي يك ساختمان دو طبقه
144- آناليز شكل پذيري تيرهاي محصور شده داراي بتن مقاومت بالاHSC
145- بهينه سازي شكل و تعيين محل بهينه ستونهاي سازه هاي فضاكاربا استفاده از الگوريتم ژنتيك
146- تابع زمان تأخير براي تقاطعهاي با چراغ راهنمايي
147- استفاده از مدل انتخاب وسيله در سياست قيم تگذاري محدودة مركزي شهر
148- تحليل عوامل مؤثر در تصادفات عابرين پياده در جاد ههاي بين شهري
149- بررسي كفايت ظرفيت مخزن سد زاينده رود در شرايط تكميل طرحهاي انتقال بين حوزه اي آب
150- افزايش شكل پذيري اتصالات بتن آرمه با استفاده از ورقه هاي FRP
151- تخصيص بهينه آب در مخازن دو منظوره آبياري- آبرساني
152- بررسي مسائل حرارتي در بتن ريزي حجيم سد چشمه لنگان
153- اثرات نحوه بارگذاري بر رفتار غيرخطي ديوارهاي برشي
154- بررسي پارامترهاي ژئوتكنيكي بر چگونگي ساخت سدهاي نگهدارندة پساب
155- بررسي تاثير پديده تفرق روي نيروي موج وارد بر ستونهاي قائم
156- بررسي راه حل هاي مشكلات پل تله زنگ بر مبناي نتايج آزمايش ميداني
157- برآورد پارامترهاي شكست سدهاي خاكي با استفاده از شبك ههاي عصبي
158- تأثيرات ميكروسيليس و پليمرS.B.R در مقاومت سايشي بتن
159- بررسي رفتار ديوارهاي حائل طره اي تحت اثر بار هاي ديناميكي به روش المانهاي محدود
160- كاربرد لزجت مصنوعي مناسب شبكه بي ساختار در حل عددي جريا ن دوبعدي غير ماندگار روي بستر با شيب متغير و اصطكاك ناچيز
161- بهينه يابي سطوح لغزش شيبهاي خاكِي با روش GA
162- تاثير پارامترهاي مختلف خاك و شمع در تغيير مكانهاي ناشي از بارهاي افقي
163- تأثير نحوه سروي سدهي در محل عوارض يها در هزينه استفاده كنندگان از وسايل نقليه
164- نقش اطلا ع رساني در بهبود رفتار ترافيكي رانندگان
165- برآورد همسنگ سواري وسايل نقليه سنگين در تقاطع هاي چراغداربر اساس پارامتر تأخير
166- ارائه روشها و ابزار شبيه سازي هيدرولوژيكي و هيدروليكي در طراحي زهكش هاي شهري
167- رابطه بين فشار و نشت در شبك ههاي توزيع آب شهري
168- مطالعة موردي شكست اتصالات سازة نگهدارندة لوله هاي برافراشته در مس سرچشمه
169- بررسي اثر فرآيند دي الكتروفورزيسي بر رسها
170- تاثير دما و زمان اختلاط در مقاومت فشاري بتن حاصله
171- خصوصيات مكانيكي بتن با پودر سنگ آهك
172- اثر اتصال لولائي بين تير و ستون در ديوارهاي برشي فولادي
173- طراحي بهينه سقفهاي مركب بتني- فولادي با استفاده از يك الگوريتم ژنتيك
174- تحليل پايداري پوست ههاي استوانه اي به روش DQ
175- معيارها و روشهاي تعيين ناحيه حفاظت سرچاهي)حريم بهداشتي چاه)- محاسبات موردي براي چاه آب شرب شماره 33 شهرستان اروميه
176- تخمين آلودگي هوا ناشي از جريانهاي ترافيكي در خيابانهاي شهري
177- مقاومت ومدول الاستيسيته سكانتي در بتن هاي با مقامت زياد داراي ميكروسيليس
178- تعيين توزيع فشار ديناميكي جتهاي قائم در حوضچههاي استغراق تحت اثر ابعاد حوضچه با استفاده از Pressure Transducers
179- گسترش تركهاي مداري و نصف النهاري در برجهاي خنك كننده
180- رواداريهاي مجاز اعوجاج در ساخت برجهاي خنك كننده
181- رفتارسنجي وارائه روشهاي پايدارسازي زمين لغزش مبارك آباد
182- مدل سازي افزايش سهم قطار برقي در سفرهاي تهران-كرج با استفاده از مدل لوجيت رتبه اي
183- تقويت ستونهاي بتن آرمه با استفاده از مواد پليمري FRP
184- كاربردGISدر مديريت سيستمهاي حوادث و اتفاقات شبكه هاي توزيع آب شهري
185- ملاحظات ساده شده در طراحي پي هاي سطحي
186- بررسي اثر سيمان گچي بر رفتار خاكهاي درشت دانه
187- بررسي تاثير نوع سيمان بر رفتار خاكهاي درشت دانه
188- بهره برداري از سدهاي لاستيكي با توجه به شرايط هيدروليكي اين سازه ها
189- تخمين پارامترهاي شكست سدهاي خاكي و رونديابي سيلاب ناشي از آن
190- بررسي مقاطع تحت اثر خمش در حالات حدي مختلف براساس آبا و آئين نامه هاي ديگر
191- آسيب ديدگيهاي بتن در محيطهاي اسيدي و ارائه راه حل مناسب جهت كاهش خرابي ها
192- مدلسازي اثرواكنش قليايي سنگدانه هادرآناليزسدهاي بتني با استفاده ازروش اجزاءمحدود
193- ارزيابي آسيب پذيري ساختمان هاي متداول ساخته شده در استان مازندران
194- برآورد زمان احتمالي حفاري تونل با استفاده از روش شبيه سازي مونت كارلو
195- طراحي عملكردي لرزهاي سازههاي با تكيهگاه انعطافپذير بر اساس تغييرمكان
196- روشي براي مقياس كردن حركت قوي زمين در طراحي بر اساس عملكرد
197- كاربرد روش اولر- لاگرانژ دلخواه در مدلسازي عددي تغيير شكلهاي بزرگ الاستو- پلاستيك
198- بررسي تاثيرتغييرات پارامترهاي برشي خاك روي آناليز پايداري شيروانيها و سدهاي خاكي
199- بررسي و تحليل سازههاي موجود توسط روشهاي نوين همراه با مطالعه موردي
200- اثر آب مغناطيسي بر روي برخي از خواص بتن تازه و سخت شده
201- مطالعه مدول برشي ونسبت ميرايي خاكهاي مخلوط با ريزدانه چسبنده با استفاده از آزمايش سه محوري سيكلي قطربزرگ
202- بهينه سازي شكل سدهاي دو قوسي بتني با استفاده از روش تقريب سازي
203- تاخيرات ايجاد شده در ساخت تونل آب بر گاوشان وارائه راه حلهايي براي رفع اين موارد
204- ارزيابي سيستم ابزاربندي در سدهاي خاكي-سنگريزه اي با مطالعه موردي سدهاي لار و پانزده خرداد
205- كاهش جرم ساختمان و نقش آن در اقتصادي بودن طرح در مقابل زلزله
206- تعيين تقاضاي سفر ايام خاص در شهر مشهد
207- معضلات تعيين ظرفيت باربري فونداسيونهاي سطحي به روش تحليلي
208- شبيه سازي سه بعدي رفتار پلاستيك مواد وابسته به فشار هيدرواستاتيك با استفاده ازمدل پلاستيسيتهCap
209- تأثير خواص پلاستيك لاي ههاي روسازي راه در ضريب بار هم ارز
210- ارزيابي آسي بپذيري لرز هاي ساختمانهاي بتني
211- تئوري و كاربرد روش باريكه هاي برشي در تحليل ديناميكي سدهاي خاكي
212- بكارگيري المانهاي محدود در بررسي اثر بازشوها روي دالهاي بتن آ رمه
213- ارزيابي زيست محيطي راهبردي منابع آب
214- بررسي روند رسوبگذاري در مخزن سد مقدس اردبيلي وبرآورد عمر مفيد مخزن
215- روشي ابتكاري براي مسيريابي قطار سبك شهريLRT
216- اربرد يك مدل شبيه سازي براي تعيين اثر سياستهاي عملياتي مختلف بر روي قابليت اطمينان برنامه زمانبندي حركت قطارها
217- استفاده از كف قير به عنوان تثبيت كننده مصالح روسازي و مقايسه آن با انواع مواد تثبيت كننده ديگر
218- مطالعة آزمايشگاهي رابطة بين مقاومت فشاري محدودنشده با درجة اشباع خاك
219- بهينه سازي بارگذاري لرز هاي قابهاي خمشي
220- بررسي و نقد نشانة خسارتAng-Parkدر سازه هاي بتني
221- معرفي زمان و ترتيب اختلاط بهينه به منظور افزايش كارايي و مقاومت فشاري بتنهاي متعارف ، توانمند و پوزولاني
222- تخمين بار معلق رودخانه زهره با استفاده از شبكه عصبي مصنوعي
223- مدلسازي عددي الگوي سه بعدي جريان در آبگير جانبي
224- بررسي الگوي مناسب براي تحليل غيرخطي سد بتني قوسي در محدوده جابجائيهاي بزرگ و بيان اهميت اين تحليل
225- كاربرد بتن غلتكي در روسازي هاي راهها
226- ارائه معياري جهت برآورد مقاومت فشاري توده سنگهاي داراي چندين درز ه سراسري متقاطع
227- طراحي متدولوژي مسيريابي خطوط ويژه اتوبوس در معابر شهري
228- علل عدم گسترش حمل و نق لكانتينري و راهكارهاي توسعه آن
229- استفاده از الكتروكينتيك در حذف هيدرو كربنها از خاكهاي رسي آلوده
230- انتخاب شكل, جنس و دانه بندي بهينة مصالح سنگي براي بتن توانمند
231- تحليل غيرخطي سه بعدي اجزاء محدود ستونهاي فلزي پرشده با بتن تحت اثر بارهاي محوري-خمشي
232- طراحي مدل تعيين ظرفيت بهره برداري بهينه خط در سيستم حمل و نقل ريلي
233- بررسي تاثير نوع و غلظت يون سولفات بر بتن حاوي ميكروسيليس و پودر سنگ آهك
234- ارزيابي روشهاي مختلف تحليل يك بعدي پاسخ زمين
235- مطالعات لرزه اي ساختمان هاي شهر قزوين به روش كيفي
236- شبيه سازي تنظيم آب در سيستم چندسدي زايند هرود، كوهرنگ و چشمه لنگان
237- بررسي رفتار لرزه اي قاب هاي بتن مسلح با در نظر گرفتن اثرتغيير شكلهاي ناشي از لغزش آرماتور
238- بررسي تأثير ميكروسيليس و پودر سنگ آهك بر مقاومت فشاري بتن با مقاومت بالا به روش منحني هاي هم پاسخ
239- بررسي زمين لغزه شهرك وليعصر تبريز و ارائه روش پايدارسازي
240- بررسي زمين لغزه شهرك وليعصر تبريز و ارائه روش پايدارسازي
241- بررسي رفتار سكوي ثابت دريايي تحت اثر ضربه كشتي
242- كاربرد روش اجزاء محدود در مسائل پوست ههاي استوانه اي داراي يك و دو سوراخ
243- بررسي پايداري لوله هاي مدفون تحت اثر امواج دريا (ارزيابي فشار حفره اي ناشي از موج در اطراف لوله(
244- تحليل لرز هاي سكوهاي ثابت دريايي از نوع جاكت در برابر اثر توام امواج و زلزله
245- محاسبة ضريبN? در ظرفيت باربري با استفاده از روش اجزاي محدود
246- معرفي شمعهاي مكشي و كاربرد آنها در ساز ههاي دريايي
247- استفاده از نتايجCPT در تعيين ظرفيت باربري محوري شمعها و مقايسه آن با نتايج شمع كوبي در سكوهاي نفتي در خليج فارس
248- مطالعه تاثير سيمانتاسيون برپارامتر چسبندگي در خاكها ي درشت دانه تهران
249- تعيين و بررسي تداوم اعتبار روابط دبي-اشل در رودخانه سيمينه رود
250- بررسي غير خطي يك برج خنك كننده بتني در برابر اثر نشست غيريكنواخت
251- اثر فايبرهاي خم شده بر پارامترهاي مقاومت برشي ماسه در حالت سست
252- مطالعه ميانقا بها و ميكر ومدل سازي ديوا رهاي آجري
253- افزايش باربري شمعهاي كوبيده شده در رس نرم با گذشت زمان
254- ارزيابي مدل تحليلي نومروف در كنترل نشت آب از سدهاي خاكي همگن و ايزوتروپ
255- ديناميك و كنترل غيرفعال ساز ههاي ويسكوالاستيك ب رانگيخته شده با نيروي زلزله در سازه ساختما نهاي بلند
256- بهنگام سازي احتمالاتي مد لهاي ديناميكي الما نهاي محدود به كمك رو شهاي قضية بيز و ارتعاشات تصادفي
257- مقايسه رفتار بتن پلاستيك تحت شرايط تك محوري و سه محوري
258- معضلات طراحي و اجراي پي هاي عميق در شمال ايران – ارائه راهكارها
259- بررسي تاُثير عرض اوليه حفره ناشي از برداشت شن و ماسه بر روند جابجايي آن
260- بررسي منابع آلاينده، توان خودپالايي و عملكرد تالاب انزلي در كاهش و حذف آلاينده هاي صنعتي،كشاورزي و شهري
261- پيش بيني زمان ترك خوردگي و مقاومت پيوستگي در سازه هاي بتن آرمه درمعرض خوردگي آرماتور
262- تحليل لرزه اي ديوارهاي آ ببند بتن پلاستيك در سدهاي خاكي
263- بررسي نظريه هاي مختلف در تعيين مقاومت برشي تيرورقها
264- مطالعه آزمايشگاهي رفتار تغييرحجم و فشار تورمي خاكهاي رسي كوبيده شده
265- آناليز زلزلة ساز ههاي نامتقارن لغزشي
266- بهينه سازي توپولوژيك و كاربردهاي آن در طراحي ساز ههاي دوبعدي و سه بعدي
267- مدلسازي گسترش جانبي ناشي از روانگرايي در زمينهاي سست ماس هاي
268- كمانش صفحات ارتوتروپيك با تكي هگاه هاي نيم هگيردار در لب ههاي بارگذاري نشده
269- بررسي تجربي ارتعاشات مدل شالوده دايره اي
270- بررسي كاربرد روش SPM در تعيين مشخصات امواج آبهاي انزلي
271- بررسي آسيب پذيري اجزاء غيرسازه اي بيمارستانها
272- رفتار يك ماسه شن دار با استفاده از مفاهيم حالت پايدار
273- ارزيابي كاربرد آزمايش نفوذ استاندارد درمسائل استاتيكي در مهندسي ژئوتكنيك
274- رفتار يك ماسه شن دار سيماني شده مصنوعي
275- مقايسه روش المان نامحدود با روش المان محدود در تحليل استاتيكي ديوار حائل
276- مكانيابي بهينه بادبندها در ساز ههاي فلزي سه بعدي با روش الگوريتم ژنتيك
277- تحليل عددي ايجاد جريانهاي بازگشتي در سواحل با شيب ملايم، در اثر وجودموانع متقاطع با خط ساحلي
278- معرفي يك دستگاه آزمايشگاهي براي بررسي معيارهاي فيلتر در سدهاي خاكي و سنگريزه اي
279- مدلسازي رفتار ديناميكي تيرهاي بتني تقويت شده بوسيله ورقهايFRPكامپوزيت
280- بررسي آناليزهاي تراوش، استاتيكي و ديناميكي سد خاكي سنگ سياه
281- تئوري تحكيم غيرخطي براي بارگذار يهاي متناوب سريع
282- مطالعه اثر اندركنش سازه – خاك – سازه بر پاسخ غيرخطي ساز ه هاي بلند
283- استفاده از آناليز تطبيقي در روش نقاط محدود
284- بررسي تاثير نيروهاي افقي بر عملكرد روسازيهاي آسفالتي
285- مدل قابل تعميم در بهره برداري ازسرريزهاي دريچه دار براي كنترل سيلاب
286-كاربرد توابع خاص در روش نقاط محدود
287- تحليل لرز هاي ساختمان با در نظر گرفتن اثرUplift
288- مدل ديناميكي تخمين ماتريس مبدأ - مقصد براي كنترل هوشمند تقاطع ها
289- ميزان حد بالاي فولاد فشاري در اعضاي خمشي بتن با مقاومت بالاHSC
290- استفاده از روشهاي احتمالاتي در ارزيابي پايداري شيروانيها، استفاده از مطالعه موردي
291- ارزيابي آسيب پذيري لرزه اي ساختمانهاي يكي از مجتمعهاي صنعتي كشور
292- ارائه يك رابطه براي پيش بيني مصرف روزانه آب شهري با استفاده از شبكه هاي عصبي مصنوعي
293- بررسي غلظت و بار آلودگي فلزات سنگين و مواد جامد معلق رواناب شهري
294- تحليل اجزاء محدود جريان سطح آزاد در سرريز با روش حجم سيال
295- اعمال شرط مرزي مختلط براي تحليل پايداري ورقهاي نازك مستطيلي به روشGDQ
296- بررسي آزمايشگاهي فرورفت مصالح خاكريز در بسترهاي لجني
297- آسيب ديدگيهاي بتن در محيطهاي اسيدي و ارائه راه حل مناسب جهت كاهش خرابي ها
298- مدلسازي اثرواكنش قليايي سنگدانه هادرآناليزسدهاي بتني با استفاده ازروش اجزاءمحدود
299- تحليل سه بعدي توزيع حرارت در سدهاي بتني قوسي تحت اثر كنشهاي محيطي
300- ارزيابي آسيب پذيري ساختمان هاي متداول ساخته شده در استان مازندران
301- برآورد زمان احتمالي حفاري تونل با استفاده از روش شبيه سازي مونت كارلو
302- طراحي عملكردي لرزهاي سازههاي با تكيهگاه انعطافپذير بر اساس تغييرمكان
303- روشي براي مقياس كردن حركت قوي زمين در طراحي بر اساس عملكرد
304- استفاده از ساز ههاي كابلي در صنعت برق مطالعه موردي برجهاي خنك كن كابلي
305- كاربرد روش اولر- لاگرانژ دلخواه در مدلسازي عددي تغيير شكلهاي بزرگ الاستو- پلاستيك
306- بررسي تاثيرتغييرات پارامترهاي برشي خاك روي آناليز پايداري شيروانيها و سدهاي خاكي
307- تحليل ريسك روانگرايي در بخشي از سواحل بابلسر
308- محاسبه نشت آب و گراديان هيدروليكي در پشت سپر به كمك اجزاء محدود
309- بررسي و تحليل سازههاي موجود توسط روشهاي نوين همراه با مطالعه موردي
310- اثر آب مغناطيسي بر روي برخي از خواص بتن تازه و سخت شده
311- مطالعه مدول برشي ونسبت ميرايي خاكهاي مخلوط با ريزدانه چسبنده با استفاده از آزمايش سه محوري سيكلي قطربزرگ
312- بهينه سازي شكل سدهاي دو قوسي بتني با استفاده از روش تقريب سازي
313- تاخيرات ايجاد شده در ساخت تونل آب بر گاوشان و ارائه راه حلهايي براي رفع اين موارد
314- ارزيابي سيستم ابزاربندي در سدهاي خاكي-سنگريزه اي با مطالعه موردي سدهاي لار و پانزده خرداد
315- بررسي محاسباتي عوامل مؤثر بر پديدة قو سشدگي هستة سد خاكي به كمك نر م افزار اجزاي محدود
316- كاهش جرم ساختمان و نقش آن در اقتصادي بودن طرح در مقابل زلزله
317- ارزيابي آيين نامة API در بكارگيري معادلة موريسون و تخمين نيروهاي هيدروديناميكي سكوهاي نفتي
318- تأثير زبري منقطع در تعيين نيروهاي هيدروديناميكي مؤثر بر شمع و مقايسة آن با شمع سطح صاف و زبر
319- ارزيابي زيست محيطي راهبردي منابع آب
320- بررسي روند رسوبگذاري در مخزن سد مقدس اردبيلي وبرآورد عمر مفيد مخزن
321- تحليل عددي تراكم ديناميكي خاكهاي دانهاي
322- تراكم ديناميكي اراضي استحصالي از دريا در مجتمع پتروشيمي عسلويه

+ نوشته شده در  جمعه 12 مهر1387ساعت 2:21  توسط مهدی مدنی 

لیست مقالات دومين كنگره ملي مهندسي عمران

عنوان: دومين كنگره ملي مهندسي عمران

1-مدلسازي اجزاء محدود توليد و انتقال حرارت در سنين اوليه بتن حجيم ديوار حائل
2-تاثيرعمل آوري بر مقاومت چسبندگي بتن تعميري اصلاح شده با پليمر
3- بررسي اثرات فيزيکي و ترکيبات ناشي از واکنش سيمان و بنتويت در بتن پلاستيک
4- بررسي تاثير كاربرد دوده سيليسي در كاهش نفوذپذيري بتن هاي پلاستيك ديوارهاي آب بند
5- بررسي لرزه اي ساختمان بتني نامتقارن بر مبناي طيف ظرفيت
6- تاثير مواد افزودني پوزولاني بر خصوصيات بتن پلاستيك
7-اولويت بندي نقاط حادثه خيز با استفاده از بازرسي ايمني راه و تحليل منفعت به هزينه
8-تقويت خمشي تيرهاي بتن مسلح با ورقهاي پليمري مسلح شده با الياف
9- بررسي خواص مکانيکي بتن بازيافتي با استفاده از خرده بتن
10- بررسي مدل تغيير شكلهاي دائمي و ترك هاي انعكاسي در طراحي مكانيستيك روكش براي مناطق گرمسير ايران
11- بررسي تاثير غلظت يون سولفات بر بتن حاوي سرباره  و پودر سنگ آهك
12- تحليل گسترش ترك در سدهاي بتني وزني به روش ترك مجزا
13- بررسي رفتار خمشي تيرهاي ساخته شده از بتن خود متراكم
14-بتن خود متراكم Self Compacting Concrete
15- ضريب انتشار يونهاي كلريد در شرايط شبيه سازي شده
16-بررسي ظرفيت و تاخير در محوطه عمليات راهسازي
17- Artificial Neural Networks Model for Predicting Density and Compressive Strength of Concrete Cement paste
18- اثر مواد افزودني مختلف بر روي مشخصات مكانيكي و رفتار جمع شدگي ملاتهاي تعميري
19- بررسي اثر مواد افزودني (اكريليك SBRميكروسيليس و الياف) بر روي مقاومت پيوستگي ملاتهاي تعميري و بتن پايه
20- بررسي رفتار لرزه اي سيستم بادبندي زانوئي در سازه هاي فولادي
21- تحليل بار افزون انطباقي در برآورد مطلوبهاي لرزهاي سازه هاي بتني
22- بررسي فني و اقتصادي كاهش جرم در ساختمانهاي فولادي مقاوم در برابر زلزله
23- توزيع خسارت، جذب و اتلاف انرژي لرزه اي در سازه هاي بتني مسلح قاب خمشيMDOF
24- ارزيابي اقتصادي پروژه هاي مقاوم سازي ساختمانها در مقابل زلزله
25- بررسي تاثير درجه حرارت در ميزان شيار افتادگي روسازيها براساس كرنش تجمعي قائم نمونه آسفالتي
26- كنترل لرزه اي ساختمانهاي چند طبقه با استفاده از سيستم مستهلك كننده ي انرژي غير فعال وارون ساز لوله
27- استفاده از خاكستر پوسته برنج در تثبيت خاكها با آهك
28- طيف رانش معياري براي بيان تقاضاي زمين لرزه در ساختمانهاي چند طبقه
29- ارئه روش اولويت بندي جهت ايمن سازي گذرگاههاي ريلي در ايران
30- برسي تاثير خواص پلاستيك مصالح روسازي در ترك راههاي انعطاف پذير
31- بررسي رفتار لرزه اي  برج خنك كننده ي بتني
32-تاثير مودهاي بالاتر بر رفتار ديناميكي سازه هاي بلند
33- جايگاه درز گيري تركهاي آسفالتي در مديريت روسازي و مقايسه روشهاي اجرائي آن
34- اصلاح مديريت حركت: نقش پارك حاشيه اي در كنترل تقاضاي حمل و نقل
35- كنترل زمانبندي چراغ راهنمايي بوسيله شبكه هاي عصبي
36- ارزيابي لرزه اي سازه ها با طبقات زيرزميني
37- بررسي اثر مولفه قائم حركت زمين در پاسخ افقي سيستم هاي يك درجه آزادي
38- بررسي شبكه هاي اعصاب و كاربرد آن در مسائل حمل و نقل و ترافيك
39- شناسايي و مديريت ريسك در پروژه هاي BOT
40- سيستم اطلاعات مديريت پروژه PMIS و پياده سازي آن در پروژه هاي ساختماني
41- مدلسازي عمليات خاكي با استفاده از تئوري منطق فازي
42- شناسايي ريسكهاي خاص پروژ ه هايBOT
43- معيارهاي موفقيت پروژ ه هاي BOT
44- طراحي روش جديد محاسباتي تعيين حداكثر وزن قطارهاي باري عبوري بر اساس طول شيب بحراني
45- مسئوليت مهندسين نقشه بردار در استقرار استاندارد ايزو 9000
46- مدل تطبيق هزينه در خواستي با سطح هزينه ي مورد نظر
47- جايگاه فناوري اطلاعات در نظام مديريت ماشين آلات شرکت هاي ساختماني
48- استفاده از ورقه هاي FRP براي تعيين ظرفيت خمشي در اتصالات پيش ساخته بتن آرمه
49- ضريب طول موثر براي اعضاي با ممان اينرسي متغيير
50- ارزيابي تاثير رينگ هاي سخت كننده بر رفتار برج هاي خنك كننده بتني
51- روشي ساده جهت تعيين فركانسهاي تقريبي سازه هاي ديوار برشي كوپل بادر نظر گرفتن اثرات ناشي از نيروي محوري
52- بررسي اثرات ايجاد محدوده طرح ترافيك در مركز شهرها
53- ارئه مدل مكانيابي گذرگاههاي عرضي ايمن براي عابران پياده
54- بررسي رفتار غير خطي هندسي سازه هاي داراي تير خميده براساس انحنا
55- طراحي بهينه قابهاي دو بعدي با محدوديت فركانس و با استفاده از تقريب درجه دوم
56- تحليل قابليت اعتماد قابهاي مختلطRCS 
57- تقويت دال هاي دو طرفه با استفاده از صفحات FRP براي افزايش برش منگنه اي
58- طرح بهينه گنبدهاي فضاكار دولايه با استفاده از الگوريتم ژنتيك
59- بررسي مقايسه اي باز توزيع لنگرتيرهاي سراسري در آئين نامه ACI  و آئين نامه بتن ايران آبا
60- مطالعه حساسيت پارامترهاي واكنش ديناميكي در سيستم هاي غيركلاسيك
61- سختي هاي موثر الاستيك سازه اي در تيرهاي لانه زنبوري
62- مدلسازي اجزاء محدود فرايند پيش بار گذاري حرارتي در يك ورق باترك مركزي
63-ا رزيابي آسيب پذيري سازه فلزي قاب خمشي به روش تحليل ديناميکي غير خطي
64-بررسي ارتعاشات درون صفحه اي تير خميده تيموشنکو به روش المان محدود
65- بررسي مسير گسترش ترك در يك قطعه ترك دار تحت بار برشي خالص
66- پلهاي بتني راه آهن براي خطوط سريع السير
67- ترميم و تقويت ساختمانهاي موجود
68- بررسي و مقايسه روشهاي عددي و تحليلي در پايداري پوشش فولادي تونلهاي فشار در مقابل بارهاي خارجي
69- تحليل ارتعاش آزاد تير با مقطع متغير و تكيه گاه الاستيك
70- تحليل اندركنش سد- مخزن – فونداسيون هاي سدهاي بتني وزني
71-تحليل دقيق ارتعاش آزاد تيرتيموشنكو  با مقطع متغير و تكيه گاه الاستيك
72-تحليل اندركنش سد- مخزن – فونداسيون در حوزه زمان به روش نيمه تحليلي
73- مقايسه رفتار مهاربندي هاي معمولي و مهاربندي هاي مقاوم در برابر كمانش تحت تحليل بار فزاينده
74-  ارزيابي آسيب پذيري سازه فلزي قاب خمشي به روش تحليل ديناميکي غير خطي
75- بهبود روش بدون المان SPH در حل سيستمهاي ديناميكي
    76-  Analysis of Structures by Optimization Method ASOM
Applied to Geometrical Stability of 2D-Frames
77-Analysis of Plane Frames Through Minimization of Total Potential Energy
78-انتخاب مواد تزريقي شيميايي در اولين تجربه تزريق شيميايي كشور در قسمتي از پي سدكرخه
79- مدلسازي تخصيص ترافيك بين دو مسير آزاد راهي و غير آزاد راهي
80- بررسي آزمايشگاهي اثر تغيير ضخامت در رفتار كمانشي و فرا كمانشي پوسته هاي استوانه اي در معرض فشار يكنواخت بيروني
81- بررسي صلبيت ديافراگم سقف هاي تيرچه و بلوك در جهت عمود بر تيرچه
82- مدل عددي بار ضربه ناشي از پرتابه روي دال بتني
83-طراحي سيستم مديريت نگهداري علائم راه
84- بررسي پايداري لرزه اي يك تونل مترو در برابر طيف زلزله معين
85-بررسي نشست سطح زمين در اثر حفر تونل به روش ترانشه باز در متروي تبريز
86- مدلسازي دو بعدي حفاري چند مرحله اي فضاهاي زيرزميني توسط يک برنامه تفاضل محدود
87- كاربرد روشهاي عددي در پيش بيني نشست سطحي ناشي از تونل سازي (متروي تبريز)
88- بررسي ژئوتكنيكي اندركنش پي هاي راديه و گروه شمع، ارزيابي دو مورد عملي
89- ظرفيت باربري پي هاي سطحي متداخل مستقر بر خاك مسلح با ژئو سينستيك
90- روش تعادل حدي براي محاسبه ضرايب ظرفيت باربري پي هاي سطحي
91-اثر فونداسيون در رفتار لرزه اي سدهاي بتني قوسي با در نظر گرفتن اندركنش سد و درياچه
92-تعيين پارمترهاي مقاومت برشي خاكها با استفاده از نتايج CPTu و CPT
93-اثر ترك خوردگي در تحليل قابهاي بتن مسلح مهاربندي نشده
94-Finite Element Analyses of Masonry Shear Walls
95-بررسي مقاومت حالت پايدار ماسه اي انزلي و ارتباط آن با عدد نفوذ استاندارد
96-ارزيابي پتانسيل روانگرائي در خاکهاي ماسه اي با استفاده از شبکه هاي عصبي مصنوعي
97-تاثير رطوبت بر مقاومت برشي و شکل پذيري کائولينيت تسليح شده توسط الياف طبيعي و مصنوعي
98-مودهاي شكست سازه هاي آجري
99-مشخصه هاي ژئومكانيكي ماسه هاي رس دار تثبيت شده با آهك
100-بررسي مسير گسترش ترك در يك قطعه ترك دار تحت بار برشي خالص
101-بررسي ارتعاشات درون صفحه اي تير خميده تيموشنكو  به روش المان محدود
102-بكارگيري مفهوم تغيير بافت در مدلسازي رفتار زهكشي نشده خاكهاي دانه اي
103- بررسي شکست ذرات از ديد ميکرومکانيک بوسيله روش اجزاء مجزا
104- مدلسازي اجزاء محدود فرآيند پيش بارگذاري حرارتي در يك ورق با ترك مركزي
105-  روشي نوين در تعيين سختي هاي ديناميكي كوله پل ها
106- تحليل ديناميكي ديوارهاي حائل تحت اثر تغيير مكان ديناميكي هارمونيك و شتاب زلزله
107- بررسي آزمايشگاهي رفتار قابهاي ميان پر فولادي با انواع واحد هاي بنايي متداول در ايران
108- توزيع فشار محرك و مقاوم روي ديوارهاي حائل صلب تحت تاثير بارگذاري زلزله
109- بررسي رفتار مهار مايل مورد استفاده در گودبرداري هاي متداول تهران
110- بررسي پارامتريك تأثير ساختگاه بر حركات لرزه اي زمين در شهر تهران با نگرش به آئين نامه 2800 ايران
111- مطالعه آزمايشگاهي رفتار خاك مسلح در خاكريز جاده ها با نماسازي قائم
112- تحليل ديناميکي ديوار حائل وزني دريايي (Quay Wall) داراي ناپيوستگي در ارتفاع
113- پايداري سدهاي خاکي همگن با استفاده از شبکه عصبي مصنوعي
114- بررسي شكست ذرات خاكهاي ماسه اي در آزمايش تراكم
115- PREDICTION OF PARTITION COEFFICIENTS FOR CHROMIUM BY NEURAL NETWORKS
116- قوانين مدلسازي در سانتريفيوژ
117-  بهينه سازي بستهاي مورب تك ستونهاي مشبك فلزي
118- تعيين مهمترين پارامترهاي موثر در تفكيك سفر با استفاده از شبكه هاي عصبي مصنوعي
119- نكاتي مهم در مطالعه آسيب پذيري لرزه اي سازه هاي آجري
120- ارزيابي لرزه اي سدهاي خاكي توسط نرم افزار تفاضل محدود و بررسي شرايط گسيختگي
121- برآورد ماتريس مبدا- مقصد كالا بر اساس آمار بارنامه و شمارش ترافيك در راههاي كشور
122- بررسي ساختار مدل پيش بيني وضعيت تصادفات در جاده هاي بين شهري كشور
123- كاربرد وسايل نوين كنترل ترافيك در بهره برداري بهتر از سيستم بزرگراه هاي شهري
124- مدل مكانيابي توقفگاه هاي غير حاشيه اي در شبكه معابر شهري
125- روش توسعه سيستم هاي هوشمند حمل ونقل در يک محور خاص
126-  مقايسه ظرفيت پيچشي تيرهاي بتن آرمه دورپيچ شده و تنگ بسته با بكارگيري المان هاي محدود
127- بررسي تاثير مواد افزودني آب بند بر دوام بتن توانمند
128- ارزيابي اقتصادي اعمال روشهاي مديريت بحران در شبكه حمل ونقل جاده اي
129- بررسي تحليل آمار تلفات موتور سيكلت در ايران
130- اصلاح آزمايش تراکم براي لايه هاي اساس وزير اساس
131- ارزيابي فرمول هيلي براي تعيين باربري در جاي شمع
132- انتخاب مواد تزريقي شيميايي در اولين تجربه تزريق شيميايي كشور در قسمتي از پي سد كرخه
133- بررسي تاثير پليمر بر عريان شدگي  مخلوط آسفالتي
134-بررسي تاثير افزودن سيمان بر نفوذپذيري نيمه اشباع خاك مورد استفاده در لايه آب بند نهايي مدفن زباله هاي شهري
135- افزايش بهر هوري و کاهش هزين ههاي عمليات مرمت و روکش آسفالت در بزرگراه ها با استفاده از تحليلهاي ترافيکي
136- ارزيابي شبكه جاده اي بزرگراه هاي آسيا و اقيانوسيه
137- تأثير پيش آماده سازي سنگدانه ها بر خواص مخلوطهاي آسفالتي روسازي
138- شناخت و بررسي دهکده حمل و نقل کالا )پايانه چندوجهي کالا(
139- تجهيزات اضطراري و نحوه عملكرد آنها براي افزايش سطح ايمني در تونل ها
140- معرفي و مقايسه روشهاي نگهداري و ترميم لايه سطحي راه اندود با دانه هاي يكسان (Chip Seal) و اندود ذره اي (Microsurfacing)
141- بررسي پديده آبشستگي موضعي در اطراف خطوط لوله فرا ساحلي تحت اثر جريانهاي ماندگار با استفاده از مدل فيزيكي
142- مدل آزمايشگاهي رفتار خط لوله مدفون ناشي از پديده زير فشار
143- تاثير اندازه نمونه هاي آزمايشگاهي خاك و فشار موثر بر پارامترهاي مقاومتي و رفتار تنش كرنش آن
144- تعيين ضريب دبي سريز جانبي مايل بصورت آزمايشگاهي
145- تحليل زماني- مكاني و آناليز حساسيت بستر رودخانه گتوند
146- مطالعه رفتار لرزه اي ديوار حائل واقع در شهر عسلويه به روش عددي و مقايسه نتايج آن با روش تئوري
147- بررسي تاثير ماسه بر مقاومت محصوري و غير محصوري مخلوط هاي بنتونيت- ماسه
148- ارزيابي مجدد منابع آب زيرزميني  آبخوان لنجانات در اندركنش با زاينده رود
149- مدلسازي جريان اطراف  پايه استوانه اي توسط نرم افزار Fluent و مقايسه آن با نتايج تجربي
150- عملكرد راكتورهاي هيبريدي در تصفيه فاضلا بهاي صنعتي
151- بررسي فرض كرنش مسطح در استفاده از منحني پانه جهت طراحي تونل با مدلسازي سه بعدي
152- فرمان بهره برداري بهينه در سيستم ذخيره سيكلي توده اي
153- بررسي تحليلي استفاده از سرريزهاي پلكاني  در ساخت سدهاي كشور
154-  طراحي بهينه شبکه هاي فاضلاب با استفاده از روشهاي برنامه ريزي رياضي و الگوريتم ژنتيک
155- بررسي و تاييد مدول هاي هيدروديناميك و فرارفت-پراكنش مدل دو بعدي MIKE 11 XZ
156- مدلسازي جريان گذراي مختلط در تونل انتقال آب گلاب
157- Numerical Simulation of Jet Flow Hydrodynamics at Erosion Tunnel beneath Offshore Pipelines
158- بررسي كارايي راكتورهاي ناپيوسته هوازي در تصفيه بيولوژيكي شيرابه محل دفن زباله  شهري
159- تخمين دبي آب ورودي به تونل در توده سنگ هاي درزه دار
160- رفع آلودگي سيانور از پساب كارخانه هاي صنعتي به روش تصفيه طبيعي گياه پالايي
161- كاربرد سيستم استنباط فازي در پيش بيني امواج
162- Numerical Simulation of Wave Transformation in Surf Zone
163- واسنجي و تاييد هيدروديناميك هاي خورهاي رودخانه اي
164-  بررسي پارامترهاي مورد نياز در آناليز ديناميكي سدها- فشار آب منفذي اضافي در اثر زلزله
165- بهينه سازي طراحي سدهاي برقابي با استفاده از الگوريتم ژنتيک
166- محاسبه نگهداري تونلهاي آب تحت فشار توسط متد حلقه چند لايه اي (تونل آب قمرود)
167- مطالعه آزمايشگاهي و عددي تمرکز تنش در محل اتصال دو لوله تحت فشار داخلي
168- Numerical Study of Gap to Diameter Ratio Effects in Steady Current under Offshore Pipelines
169- ارزيابي روش هاي لاگرانژي و اويلري در تعيين فشارهاي هيدروديناميك در سدهاي بتني وزني تحت اثر زلزله
170-  تغذيه گرايي مخازن- مدلسازي دوبعدي(مطالعه مردي سد كرخه)
171- يک روش انتقال دامنه براي محاسبات عددي تغييرات فرمهاي بستر در کانالها
172- مدلسازي عمليات خاكي با استفاده از تئوري منطق فازي
173- بازنگري طراحي پوشش بتني 376 متر ابتدايي قطعات سوم و چهارم تونل انتقال آب قمرود
174- تاثير شكاف پايه بر پايداري سنگ چين در كنترل و كاهش آب شستگي موضعي پايه هاي استوانه اي پل ها
175- بررسي و برآورد ضريب تخليه در سدهاي لاستيكي با استفاده از مدل فيزيكي

+ نوشته شده در  جمعه 12 مهر1387ساعت 2:18  توسط مهدی مدنی 

لیست مقالات يازدهمين كنفرانس سراسري دانشجويان عمران كشور

عنوان: يازدهمين كنفرانس سراسري دانشجويان عمران كشور

1- يک عامل تشکيل دهنده ، مبتني بر سيستم بازCAD براي طرح همکاري
2-قابهاي ممان گير با تيرهاي خرپايي ويژه
3- تحليل غير خطي تيرهاي خميده به روش اجزاء محدود
4- مدل سازي مکانيزم شکست سازه اي با استفاده از ماکاروني
5- رفتار سازه اي ستونهاي CFT روشهاي تحليل آن
6- ترميم وتقويت ساز ه هاي بتني توسط ديوار برشي فولادي
7- كنترل رسوبات در سدهاي انحرافي رودخانه ها
8-   كاربرد كامپوزيت ها در سازه هاي ساحلي و دريايي
9- دلايل تخريب و روشهاي حفاظت سازه هاي دريايي مجاور خليج فارس
10- استفاده از شمعهاي بتني پيش تنيده سانتريفوژ در سازه هاي دريايي
11- استفاده بهينه از کيسونها در سازه هاي دريايي
12- مدل سازي هيدروليک جريان در آبگيرهاي کفي با استفاده ازروش تفاضل محدود
13- بررسي رفتار سر ريز تحت افزايش سيلاب با استفاده از روش محاسبه اي ديناميك سيالات
14- بررسي رسوبگذاري دركانالهاي دسترسي بنادرتحت اثر عبور جريان و موج
15-سد هاي زير زميني
16- طراحي پاركينگ هاي طبقاتي فولادي با تاكيد بررفتارلرزه اي
17- تحليل سازه اي ساختمان هاي آسيب ديده زلزله بم
18- اصول كلي در طرح و اجراي ساختمانهاي روستائي در مناطق زلزله خيز
19- کنترل فعال سازه ها با رويکرد فازي: تئوري و عملکرد
20- بررسي زلزله بم و رفتار سازه هاي مختلف موجود در بم
21- بررسي تاثير زلزله بر سازه ها و تاسيسات زير زميني
22- جدا سازهاي ضد زلزله
23- بررسي رفتار و طراحي لرزه اي ديوار برشي فلزي مركب
24- پيش بيني زلزله با استفاده از سيستم هاي ماهواره اي سنجش از راه دور
25- کنترل پاسخ لرزه اي سازه ها با استفاده از ميراگر جرم هماهنگ شده
26- کاربرد تبديلات موجک در پردازش امواج زلزله
27- بررسي علل ريزش ديواره حوضچه هاي پرورش ماهي و راههاي پيشگيري ازآن
28- اصلاح خاك براي حفاريهاي بزرگ
29- خوردگي بتن در آب دريا
30- بررسي خواص بتن خود تراکم((SCC
31- پيش بيني مقاومت بتن هاي معمولي و ميکروسيليسي در مقابل نفوذ يون هاي کلرايد به استفاده از شبکه هاي عصبي
32- بتن خود تراكم و ويژگي هاي آن
33- خرابي راههاي فاقد روکش و راههاي نگهداري و درمان آنها
34- آسفالت متخلخل
35- نظارت بر ترافيک جاده ها به وسيله ماهواره
36- آثار نوسانات و لرزش ها در هنگام عبور و مرور بر روي جاده ها
37- برنامه ريزي حمل و نقل گامي مهم در جهت کاهش مشکلات جابجايي معلولين در داخل شهر
38- اهميت و جايگاه صنعت حمل و نقل در ارتقا و شکوفايي اقتصاد کشور
39- استفاده از رادار نفوذي زمين (GPR) جهت تعيين ضخامت روسازي بزرگراهها
40- بررسي مدلهاي مدرن ترافيک هوايي در ارزيابي آلودگي صوتي ومعرفي ديگر سيستم هاي تقاضاي پرواز
41- فن آوري نوينVVT-I  و سيستم دو سوختي در خودروها، دستاوردي مناسب در راستاي کاهش آلودگي محيط زيست صنعت راه و ترابري در کشور
42- بررسي اثرات زيست محيطي سدها
43-تأثيرات شبکه جمع آوري فاضلاب بر آلودگي آبهاي زير زميني در مناطق ساحلي
44- بررسي استانداردهايEPA آمريکا در خصوص استفاده از لجن تصفيه خانه هاي فاضلاب در زمين هاي کشاورزي
45- تکنولوژي جديد در عايقکاري رطوبتي ساختمان
46- کاربردهاي قالب فلزي مشبک روفيکس
47- اصول مديريت بحران در حوادث غير مترقبه و بلاياي طبيعي
48- بهبود عايقکاري حرارتي آجر با مواد افزودني
49- صرفه جويي ارزي ، پايداري محيط زيست و ايجاد اشتغال در جهت منافع ملي از طريق رويکرد دانشجويان و فارغ التحصيلان رشته هاي عمران به انرژي
50- ارايه الگوي بوم ساخت (Eco-construction)
51- کاربرد مواد نانو ساختار در صنعت ساختمان
52- خانه هاي پيش ساخته
53- نقش پيمانهاي دوعاملي در توسعه و سازندگي کشور
54- معرفي عملکرد چيلر جذبي (Absorption chiller) و پانل هوشمند خورشيدي در صنعت ساختمان
55- مروري بر علل برتري روشهاي آزمايشگاهي ارزيابي فيلتر در سدهاي خاکي
56- بررسي رفتار شمع تحت نيرو هاي افقي در داخل خاك هاي لايه اي با استفاده از روش المان محدود
57- معرفي ژئوسنتتيک ها و کاربرد آنها در مهندسي عمران
58- تعيين پتانسيل روانگرائي بستر ساحلي منطقه بندر عباس
59- بتن بازيافت شده
60- ساختار مقاوم مصالح بتن سبك دانه در مقابل آتش
61- استفاده از روباره در ساخت بتن
62- کاربرد ميکروسيليس والياف فولادي در بتن حجيم و روش اجراء آن )سد و مخازن بتني و...)
63- بررسي روند آسيب ديدگي منبع آب شرب 40 ساله شهر کبودرآهنگ
64- آناليز رفتار بتن آسفالتي در هسته سدهاي خاكي و سنگريزه اي
65- بررسي بتن مسلح به الياف فولادي
66- بتن هاي ديرگداز
67- قالب بندي بتن معماري
68- مقايسه الياف فولادي با الياف مصنوعي در مخلوط شاتكريت تر
69- دستيابي به خواص مقاومتي بالا در بتن هاي سبک سازه اي و توجيه اقتصادي آن
70- بررسي مشکلات اجرايي بتن در سواحل گرم خليج فارس
71- دوام بلند مدت بتن ساخته شده با سيمان هاي مختلف در شرايط ساحلي
72- بتن خود متراکم
73- ارزيابي تاثير نفت خام بر مقاومت چسبندگي بتن تعميري

 

+ نوشته شده در  جمعه 12 مهر1387ساعت 2:15  توسط مهدی مدنی 

لیست مقالات سيزدهمين كنفرانس سراسري دانشجويان عمران كشور

عنوان: سيزدهمين كنفرانس سراسري دانشجويان عمران  كشور

1-رفتار ساختمانهاي بنايي در مقابل زلزله و روشهاي تقويت آنها
2-روكشهاي آسفالت حفاظتي و قيرهاي امولسيوني كاتيونيك
3-سيستم هاي هشداردهنده زودهنگام براي كاهش تلفات جاني و خسارت هاي مالي ناشي از زلزله
4-بررسي اثرات زيست محيطي صنعت بتن در ايران
5-آشنايي با GIS و كاربرد آن در علم مهندسي آب
6-تعيين بيشينه شتاب زمين و ضريب تحليل پايداري شبه استاتيكي در ساختگاه سدهاي خاكي
7-بررسي كامپيوتري مقاومت مشخصه براي شناسايي محل هاي تراوش در سد خاكي HALLBY
8-کاربرد روش هاي حل بهينه سازي چند هدفه در مديريت تخصيص آب از سيستم مرکب از رودخانه و آبخوان
9-بررسي فناوري هاي نوين ذرات نانو در مهندسي محيط زيست (تصفيه آب و فاضلاب)
10-گزارشي از طراحي و ساخت سردر دانشگاه علم و صنعت و به كارگيري بتن خودمتراكم (SCC)
11-انواع ژئوسنتتيك ها و كاربرد آنها در مهندسي عمران
12-بررسي مواد افزودني روان كننده و فوق روان كنننده و كاربردهاي آنها
13-بررسي اثرات لايه بندي حرارتي در درياچه ها (درياچه مصنوعي پارك جنگلي چيتگر)
14-رفتار سازهاي ميراگرهاي مايعي در ساختمان هاي بلند
15-بررسي شكل پذيري در ساختمانهاي بتني مقاوم در برابر زلزله
16-تكنولوژي TMD در طرح سازه هاي مقاوم در برابر نيروي باد
17-شبيه سازي جريان گذرا ناشي از توقف ناگهاني پمپ در سيستم انتقال پمپاژ با استفاده از روش خطوط مشخصه
18- پلهاي معلقSuspension Bridge
19- الگوريتم مورچگان نخبه در بهينه سازي بهره برداري از مخازن سدها
20-عنوان : بررسي ويژگيهاي تقاطع AWSC به كمك شبيه ساز AWSIM
21- عنوان مقاله :بررسي کلي رفتارمهاربندهاي هم محوروبرون محوردر سازه هاي فولادي
22- بتن هاي فوق سنگين با مقاومت زياد براي محافظت در برابر اشعه
23- مدل رياضي طراحي مخازن تاخيري پاره سنگي كنترل سيل
24-تحليل عملكرد شبكه حمل ونقل جاده اي در زمان وقوع حادثه
25- معرفي جريان شکافي
26- بررسي تراوش در زير يك سد خاكي با استفاده از روش اجزاي محدود
27- تاثير زاويه بازشدگي در ضريب آبگذري سرريز مثلثي در مقياس كوچك
28- اثر صلبيت گره نزديك در تعيين ضريب طول موثر كمانش ستونها به روش ژوليان- لورنس
29-كنترل و بررسي كيفيت اجراي اسكلت ساختمانهاي در حال ساخت در اهواز
30- مطالعات انجام شده بر انتشار آلاينده هاي مايع و گاز از پوشش هاي مرکب GCL
31- ميراگر مايع تنظيم شده و جذب نوين انرژي
32- عملكرد الگوريتم مورچگان در بهينه سازي بهره برداري از مخازن سدها مطالعه مقايسه اي دو الگوريتم
33- مواد افزودني حباب هوا ساز و كاربردهاي آن در بتن
34-  روكش هاي آسفالت حفاظتي و قيرهاي امولسيوني كاتيونيك
35- شاخص وضعيت روسازي و روشهاي اصلاح راه
36- آشنايي با سيستمهاي اطلاعات جغرافيايي GIS و ساختارهاي آن
37-سدهاي سنگريزه اي با پوسته بتني CFRD
38-روش جديد در تير و سقف ساختمان به صورت ماهيچه دار
39-تعيين معادلات صريح طول زهكش افقي در سدهاي خاكي همگن با استفاده از خواص سهمي مبنا و مقايسه با روش ترسيمي كاساگرانده (سدخاكي گلستان)
40-ارئه برنامه اي با نرم افزار ويژوال بيسيك جهت طراحي فيلترهاي سه لايه اي و مقايسه با استانداردهاي طراحي
41-خواص پايدارسازي خاك توسط بوته هاي مرتعي در شمال غرب كشور (مراتع شانجان شهر شبستر)
42- معرفي و كاربرد روش هزينه يابي بر مبناي فعاليت ABC در صنعت ساخت و ساز
43- روشهاي پيشگيري و كاهش خسارات سيل و بررسي وضعيت سيل كشور
44-  استفاده از دوچرخه به عنوان عامل كاهش ترافيك و قوانين مربوط به آن
45-کنترل رسوبات در سدهاي انحرافي رودخانه ها
46-ارزيابي عملكرد تزريق فشار بالا بعنوان روشي براي بهسازي خاك
47- مديريت هزينه در پروژه هاي عمراني با استفاده از استاندارد پيكره دانش مديريت پروژه
48- طراحي سازه ها با سيستم هاي ميرايي
49- بررسي رفتار اتصالات در سازه هاي فولادي
50- مقايسه اثرات مخرب زيست محيطي سدهاي با كاربري هاي مختلف
51- سامانه بومي گردآوري آب باران
52- كنترل هزينه پروژه با بكارگيري سيستم مديريت ارزش كسب شده EVMS
53- تلفيق مديريت ارزش كسب شده و مديريت ريسك در كنترل هزينه و زمان پروژه
54- استفاده از تکنيکهاي معماري فضاي سبز براي کنترل و کاهش آلودگي صوتي در فضا هاي شهري
55- كاربرد خاكستر بادي Fly Ash در تقويت وتثبيت لايه هاي زيرسازي
56- بررسي آلودگي آب هاي ساحلي درياي خزر با بررسي سواحل استان گيلان
57- پلها و نيروهاي وارد به آنها
58- ارزيابي نتايج آناليزهاي عددي سازه تركيبي قاب فولادي و پانل سبك 3D با اجراي فاصله دار با نرم افزارهاي Ansys و Perform تحت بار سيكلي
59-  ضرورت استفاده از GIS در برنامه ريزي شهري
60- استفاده از روش LBC و هوش مصنوعي در سيستم مديريت پل
61- بررسي تاثير درصد سيلت و رس بر روي مشخصات روانگرايي ماسه
62-  بررسي تاثير درصد رس بر روي مشخصات رفتاري ماسه با استفاده از آزمايشات سه محوري
63- ميدان گاه هاي شهري Plaza
64- حمل و نقل عمومي و تاثير آن بر عملكرد شبكه حمل ونقل شهري
65- بررسي انواع مهاربندها
66- آشنايي با طرح آموزش پيشگيري از سيل
67-بلند مرتبه سازي ؛ پاسخي براي كاهش مناطق متراكم و فرسوده شهري
68- به کارگيري مهندسي ارزش Value Engineering در برنامه ريزي شهري
69- The coefficient of subgrade reaction and its influence on design of foundations
70- معرفي ژئوتكستايل و كاربردهاي آن در مهندسي عمران
71- مديريت يخ زدايي بزرگراهها براي جلوگيري از آلودگي آبهاي آشاميدني
72- ارائه راهكارهاي مناسب مديريت آب شهرستان زرند
73-الگوريتم كلوني مورچه و كاربرد آن در برنامه ريزي پرواز
74-نقاط ضعف و قوت روش وينكلر در طراحي شالوده ها
75-برآورد مقاومت برشي درزه ها با استفاده از روش تجربي و نتايج آزمايشگاهي در معدن گل گهر سيرجان
76- تكنولوژي بتن در مبلمان شهري
77- ويژگيهاي قيرهاي امولسيوني در برابر تاثير افزودني ها
78- بلند مرتبه سازي پا سخي براي كاهش مناطق متراكم و فرسوده شهري
79- Nonlinear behavior of castellated beams subjected to Moment gradient loading
80-ضرورت بازنگري در مديريت بحران  زلزله در ايران
81- اهميت مديريت بحران در حوادث غير مترقبه طبيعي
82- بهسازي زمين به روش تراكم ديناميكي
83- توسعه استفاده از بتن اليافي – پروپيلن به جاي بتن مسلح شده با فولاد
84- عملكرد زيست بومي سنگدانه شيشه اي در بتن
85-خصوصيات بتن حاوي خاكستر بادي بسيار ريز
86-اثرات نامنظمي سازه در بر آورد منحني شكنندگي
87- بررسي ضريب رفتار چليك هاي تك لايه فضاكار
88-ساختمان هاي پيش ساخته بتني 3D پانل
89- قنات سازي
90- كاربرد ها و مزيت هاي امولسيون قير در راهسازي
91- بررسي قنات هاي ايران
92- كاربرد ها و مزيت هاي امولسيون قير در راهسازي
93- سيستم مديريت هوشمند در ساختمان
94- حفاري در تونل و كيفيت تزريق ملات
95- مهندسي عمران ومد يريت بحران علم مهندسي در برخورد با بحرانهاي طبيعي و دست ساز بشر
96- بهسازي اتصالات پايه هاي قابي شكل بتن آرمه پل ها
97- Moment-rotation behavior of bolted top and seat angle connections With double web angles subjected to shear force
98-روشها و مديريت بهسازي و ايمن كردن راه ها
99- كاربرد سدهاي لاستيكي و مقايسه آن با ديگر انواع سدها
100-آشنايي با اسكله شناور و اجزا تشكيل دهنده آن
101- تغييرمكانهاي قائم سطحي ناشي از بار پلهاي در محيط ايزوتروپ جانبي
102- اتصالات نيمه صلب گزينه اي در طراحي بهينه سازه هاي فولادي
103- نکاتي مهم درباره انتخاب موادومصالح تعميري بتن
104- بتن سيليکافوم
105- الگوي آب شستگي اطراف آب شكنها
106- نقش ساختمانهاي پيش ساخته در مديريت بازسازي مناطق زلزله زده
107- نانو لوله هي كربني و كاربرد آن در صنعت ساختمان
108- برنامه ريزي منسجم  جهت دستيابي به سيستم حمل و نقل در راستاي رفع مشكلات تردد معلولين و جانبازان در شهرها
109-  بررسي عملكرد ميزان سيمان بر خواص بتن هاي نسوز (بتن هاي تابولار آلومينايي)
110-  مباني طراحي پايدار در راستاي اهداف توسعه پايدار
111- بررسي تحليلي شناسايي ريسكهاي معمول در پروژه هاي ساختماني
112- بررسي علل تخريب بزرگترين سردخانه استان گيلان بر اثر ريزش برف بهمن ماه سال 1383
113- اهميت مطالعه بافت هاي تاريخي و كهن و بررسي علل تخريب اين بافت ها
114- معماري سنتي ايران در چهار اقليم با توجه به ساخت و ساز پايدار در چهار اقليم ايران
115- ساخت ماده چسباننده  جايگزين سيمان با استفاده از پوسته برنج و كاربردهاي آن
116- پيش بيني برآورد ميزان آلودگي ساليانه هواي تهران توسط مدل رياضي  - مطالعه موردي منطقه 12 تهران
117- علل و اثرات افت تنش هاي پيش تنيدگي در سازه هاي بتني پيش تنيده
118-  معرفي تكنيك ها – مصالح و تجهيزات لازم براي اجراي سازه هاي بتني پيش تنيده
119- بررسي مصور ضعف هاي اجرايي و آسيب هاي لرزه اي ساختمانها و سازه ها
120- استفاده از بتن تخريب شده به جاي سنگدانه طبيعي در بتن
121- چگونگي شبيه سازي جريان  در كانال ها به روش عددي

+ نوشته شده در  جمعه 12 مهر1387ساعت 2:10  توسط مهدی مدنی 

لیست مقالات ششمين كنفرانس تونل

عنوان: ششمين كنفرانس تونل

1-طراحي پوشش بتن مسلح تونل آب بر بالايي سدگتوند بر مبناي اندرکنش  هيدرومکانيکي توده سنگ و پوشش بتني
2-استفاده از تحليل برگشتي در تخمين پارامترهاي خاک در پروژه تونلهاي بزرگراه رسالت
3-بررسي جايگزيني سيستم نگهداري شاتکريت در گالر يهاي معدن زغال سنگ هجدک
4-انتخاب سرمته هاي الماسه مغزه گير براي حفاري هاي ژئوتکنيکي ايران
5-بررسي عوامل تأثيرگذار بر نتايج آزمايش هاي بارگذاري صفح هاي و ديلاتومتر و تعيين ارتباط بين نتايج حاصل از اين دو آزمايش
6-تحليل عددي اندرکنش حفاري تونل- پي سازه هاي مجاور در محيط هاي شهري
7-مشکلات پيش رو در احداث مخازن فشارشکن نيروگاه گتوند عليا )بررسي مقايسه اي با پروژه نيروگاه Aldeadavila در کشور اسپانيا(
8-کاربري و طراحي فضاهاي بزرگ زيرزميني
9-بررسي عملکرد پيچ سنگ تمام تزريق با آزمايش کشش در پروژه طرح توسعه مسجدسليمان
10-مطالعه پتانسيل انفجارسنگ در تونل انتقال آب چشمه لنگان
11- تحليل عددي نقش خواص مقاومتي ناپيوستگ يها روي پايداري فضاهاي زيرزميني تحت بارهاي ديناميکي
12- تحليل عددي مکانيزم شکست پايه هاي سنگي در معادن عميق
13- تأثير شيب سطح زمين، بار خارجي و شکل مقطع تونل بر مقدار نشست زمين حاصل از حفر تونل هاي خاکي
14- تعيين فشار نگهداري حداقل براي سينه کار تونل در روش (EPB)                                                                                                       
(مطالعه موردي: متروي تبريز)
15-طراحي مقطع و محاسبه پروفيل تغيير شکل محور تونل در گسلهاي فعال تونل سوم کوهرنگ
16-بهينه سازي پوشش بتني مسلح در بخش تحت فشار تونل انتقال آب گاوشان
17-برآورد فشار آب زيرزميني بر پوشش نهايي تونل تحت فشار کوهرنگ III
18-بررسي پديده جکينگ هيدروليک (قسمت خروجي)تونل تحت فشار کوهرنگ III
19-تونلسازي در زمين هاي مچاله شونده
20-تحليل استاتيکي قابهاي صلب در محيط ترانس ايزوتروپ
21-استفاده از TBM باز در مصالح ريزشي و چگونگي مهار آن در تونل گاوشان
22-پاسخ ديناميکي لوله هاي ويسکوالاستيک مدفون در محيط الاستيک به يک موج زلزله اي تخت
23-تعيين پارامترهاي ژئومکانيکي تونل انتقال آب لواسان تهران به کمک نرم افزار Roclab1.0
24- تحليل پايداري و طراحي سيستم نگهداري تونل انتقال آب لواسان تهران
25- بررسي ويژگيهاي نشستهاي زماني خاک در اثر حفر تونلهاي کم عمق
26- کاربرد کشيدگي سنج به عنوان يک سيستم رفتارسنجي مطالعه موردي تونل اکتشافي تالون
27- تحليل پايداري با استفاده از داده هاي ابزاردقيق در تونل اکتشافي تالون واقع در آزاد راه تهران- شمال
28- تعيين محدوده گسله کوه سفيد درتونل چشم هلنگان با استفاده از روش TSP
29- طراحي پوشش فلزي پنستاک تح تفشار براساس اندرکنش هيدرومکانيکي توده سنگ و پوشش در تونل آب بر سد سيمره
30- الگوي بهينه فني – اقتصادي چالزني وآتشباري تونل شماره 4 محور ياسوج- باباميدان
31- کاربرد روش نوين در طبقه بندي توده سنگ تونل چشمه روزيه و مقايسه آن با ساير روشهاي کلاسيک
32- محاسبه نرخ مصرف ديسک برشي دستگاه حفر تمام مقطع (TBM) در حفاري سنگ سخت، مثال مورد مطالعه قطعه پنجم تونل انتقال آب قمرود
33- Thrust estimation in small diameter tunnel excavation using slurry pipe-jacking method
34-تعيين شرايط ناپيوستگيهاي توده سنگ ميزبان تونل انحراف آب سد استور
35- ارزيابي قابليت اعتماد پوشش اوليه تونل
36- معرفي پروژه تونل سوم کوهرنگ و ارائه رو شهاي حفاري در جبهات مختلف
37- تخمين جريان آب ورودي به تونل با استفاده از تست هاي فشار آب (مطالعه موردي تونل انتقال آب قمرود)
38- آناليز و طراحي شفت کيلومتر 750 0 + تونل سوم کوهرنگ
39-طراحي پوشش بتني تونل انتقال آب گلاب
40- ارزيابي اثر موج زلزله SH بر روي تونل بيضي شکل به روش اختلال
41- محاسبه سختي انواع مختلف حائل بندي تونلها بمنظور استفاده در روش همگرايي- فشردگي
42- تاثير حفر تونل بر منابع آب زير زميني
43- ارزيابي آيي ننامه هاي گودبرداري معتبر دنيا و مقايسه آنها با مقررات موجود در داخل کشور
44- نمودارهاي طراحي گودهاي مهار شده با ب ستهاي افقي بر اساس روش ترزاقي و پک
45-به کارگيري سيستم تهويه متمرکز در تونل آب بر نيروگاه سيمره و نتايج آن
46-يک نر مافزار جديد براي طراحي سيستم روشنايي تونلها
47- برآورد پارامتر استاتيک تغيير شکل توده سنگ (D) توسط روش لرزه شناسي Petit Seismic و بررسي نتايج با آزمايش بارگذاري صفح هاي در تونل اکتشافي سد گتوند
48- بررسي تاثير پارامترهاي زمين شناسي و ژئوتکنيکي بر راندمان رودهدر
49- تخمين پارامترهاي مکانيکي توده سنگ با استفاده از تحليل برگشتي هوشمند
50- اعمال عدم قطعيتها در طبقه بندي مهندسي توده سنگ به کمک مجموعه هاي فازي
51- مدلسازي کابل فولادي تمام تزريق در الگوريتم تغيير شکلهاي ناپيوسته (DDA)
52- تحليل رفتار مغار نيروگاه زيرزميني لوارک در سازند کنگلومراي هزاردره بر اساس داده هاي ابزاردقيق
53- بررسي تغييرات در مقاومت،خواص وبار وارد بر نگهداري به کمک رياضيات فازي درتعيين پارامترهاي ژئو مکانيکي
54- مقايسه روش هاي طراحي فضاهاي زيرزميني در محيط هاي درزه دار
55- تحليل برگشتي در سازه هاي زير زميني(مطالعه موردي نيروگاه لوارک)
56- تشخيص ابعاد بلوکهاي سنگي در اطراف فضاهاي حفاري شده توسط مدلسازي کامپيوتري و ارائه راهنمايي براي نگهداري اوليه
57- بررسي نتيجه عملکرد توپي در چالهاي آتشکاري تونل XLPE 400 نيروگاه سد مسجد سليمان – ايران
58-   Performance Prediction Models for Hard Rock  Tunnel Boring  Machines
59-کاربرد روش شبي هسازي مونت کارلو در تونل سازي
60-بررسي عوامل مختلف ريزش در تونل دسترسي دولايي شهرستان تويسرکان
61-سيستم بازرسي و ارزيابي ايمني اجراء تونل
62- ارزيابي نتايج رفتارنگاري مغارهاي زيرزميني سد مسجد سليمان
63- مروري بر روش اجراي ميل مهارهاي بلند در مغار هاي پروژه طرح توسعه نيروگاه مسجدسليمان
64- ارزش گذاري پارامترهاي فني مؤثر در انتخاب ماشين تونلزني در محيط هاي سنگي به کمک روش – AHP مثال موردي قطار شهري اصفهان
65-کيفيت مديريت نگهداري تونلهاي راه در ايران
66- ارزيابي خطرات زمين شناسي در ساخت تونلهاي بزرگ البرز، آزاد راه تهران- شمال
67- طرح نگهداري تونل هاي آب بر بالايي نيروگاه سد گتوند
68- تحليل ساختاري وگوه اي تونل انتقال آب سد چم شير و ارائه طرح نگهداري گوه
69- مقايسه روشهاي مدلسازي عددي توده سنگ درزه دار در تحليل تونلها و سازه هاي زير زميني
70- مدلسازي رفتار سنگ دوزها در توده هاي سنگي اطراف تونل با تکيه بر توزيع تنش در بدنه سنگ دوز
71- نحوه انتخاب و تهيه مشخصات فني ماشين حفر تونل در پروژه قطعات سوم و چهارم تونل انتقال آب قمرود

+ نوشته شده در  جمعه 12 مهر1387ساعت 2:1  توسط مهدی مدنی 

لیست مقالات هفتمين كنفرانس بين المللي مهندسي سواحل-بنادر و سازه هاي دريايي

عنوان: هفتمين كنفرانس بين المللي مهندسي سواحل-بنادر و سازه هاي دريايي

1-بررسي آزمايشگاهي تاثير طيف انرژي موج بر راندمان موج شكن شناور پانتوني
2-Effects of Changing Water Level on Stability of Reinforced Earth Marine Wall
3-سونامي و روشهاي مقابله با اثرات آن بر سواحل و بنادر
4-بهينه سازي موقعيت و عرض سكو به منظور كاهش بالاروي دردايكهاي ساحلي
5- بررسي اثرات انتشار امواج صوتي بر اندازه گيريهاي آزمايش آناليز طيفي امواج سطحي در كاوش هاي ژئوتكنيكي دريا
6- AN EXTENSION TO “ALLOWABLE DESIGN FACTOR” METHOD FOR FREE SPAN CALCULATION OF SUB SEA PIPELINES
7-رسوبات و مكانيزم انتقال و رسوبگذاري در خليج گرگان
8-مطالعه و بررسي و فرمولاسيون طراحي دريچه ورود كشتي Ship lock (آب بند كشتيراني) بر روي رودخانه كارون- سه شاخه خرمشهر
9-بررسي روشهاي مختلف محاسبه بودجه گرمايي در يك حوضه دريايي
10- مدلسازي عددي انتقال و استهلاك لكه هاي نفتي در آبهاي دريايي
11- كاربر جديد براي اسكله 150 هزار تني بندر امام خميني
12- بكارگيري بازدارنده هاي خوردگي در تعمير پوشش ناحيه پاشش آب سكوهاي دريايي و رايزرهاي نفتي
13- حفاظت كاتدي سازه هاي بتني به روش آند فداشونده در محيط دريايي
14- محاسبه نرخ انتقال رسوب موازي ساحل با استفاده از روش CERC و واسنجي آن با استفاده از داده هاي ميداني براي منطقه ساحلي بابلسر
15- بررسي وضعيت انتقال رسوب در صيادي جواد الائمه (ع)
16- مطالعه و بررسي گردش آب در خور موسي
17- Wave-Current Interaction and its Influence on Sediment Transport*
18- چالش هاي برقراري نظام مديريت يكپارچه در مناطق ساحلي كشور (ICZM) نگاهي به تجربيات جهاني و مشكلات ايران
19- بتن مقاوم در محيط حاوي سولفات آمونيوم شديد
20- چگونگي مكانيابي بهينه توسعه در حوضه ساحلي سفيد رود
21- حل معادله حاكم بر پديده پشته كردن امواج با استفاده از روش بدون شبكه حداقل مربعات گسسته
22- بررسي تاثير مشخصات لايه هاي خاك (مناطق ساحلي بندرعباس) برروي ظرفيت باربري جانبي شمع ها
23- طراحي مدل سه بعدي 5 لايه براي شبيه سازي عددي انتشار دوگانه ي دما و شوري در يك حوضه اقيانوسي
24- سنجش كمي غلظت فلزات سنگين جيوه – كروم و سرب در رسوبات ساحلي بندرعباس
25- مدلسازي امواج نزديك ساحل در بندر كياشهر
26- مطالعه انتشار امواج دورا با استفاده از حل عددي معادله تعادل كارمايه موج
27- تخليه فاضلاب به دريا در مناطق ساحلي- ارزيابي و طراحي سيستم
28- كاربرد ليدار در مكانيابي احداث سازه هاي ساحلي و فرا ساحلي
29- مديريت و بهبود عملكرد بندر
30- بررسي خطاهاي تاثيرگذار در مطالعات سنجش از دور سواحل و بنادر
31- مدل عددي جهت پيش بيني حركت ميعانات گازي ناشي از ريزش اتفاقي در منطقه دريايي عسلويه
32- بررسي دقت آزمايش PDA براساس نتايج حاصل از آزمايشات بارگذاري ديناميكي و استاتيكي در پروژه هاي حوض خشك بندرعباس و اسكله 150 هزارتني بندر امام
33- تحليل ديناميكي حركات موج شكن شناور تحت اثر ضربه امواج در حال شكست
34- Behavior of marine pile under dynamic earthquake loading
35- انتخاب سيستم مناسب اسكله در بندر شهيدبهشتي چابهار
36- بررسي روش هاي مختلف ترميم سازه هاي سپري فلزي با مطالعه موردي روش ترميم جتي بندر جاسك
37- مطالعات پخش حرارت در طراحي آبگير نيروگاه پره سر با در نظر گرفتن ميدانهاي دور و نزديك
38- ارزيابي گلموجهاي موجود در منطقه عسلويه
39- Presenting Performance-Based Design Criteria of Pile and Deck Structures Accordingto Seismic Design Guideline for Port Structure (PIANC)
40- Comparison Behavior of Pile-Supported Wharves under Monotonic and Cyclic Lateral Load
41-بررسي رفتار سازه هاي شمع و عرشه تحت بارگذاري جانبي چرخه اي
42- بررسي اثر افزايش آب دريا در پيشروي آب شور در آبخوانهاي ساحلي
43- مدل سازي جريانات ناشي از كشند در خليج فارس
44- طراحي يك مدل 3 بعدي عددي براي گردش آب در درياچه اروميه و مقايسه نتايج آن با مدل عددي دو بعدي Mike 21
45- شبيه سازي جريانات ناشي از اختلاف چگالي در درياچه ي اروميه با استفاده از يك مدل عددي سه بعدي
46- CBS Finite Element Model for Shallow Water Problems
47- شبيه سازي با جريانهاي سطح آزاد  بر روي شبكه ايجاد شده از شبكه هاي با ساختار و بدون ساختار
48- مدل رياضي طرح توسعه حوضچه آبگير پارس جنوبي
49- تحليل شرايط ناوبري خور ماهشهر
50- ارزيابي مدلهاي MIKE 21 و WAM در شبيه سازي امواج درياي خزر
51- بررسي تاثير سدهاي جزرومدي بر الگوي جريان جزرومدي در مصب رودخانه زهره
52- بررسي اثر موج شكن هاي  مستغرق بر تغيير ارتفاع امواج با مدلسازي دو بعدي به روش المان مرزي
53- مطالعه رسوبگذاري حوضه شمال غربي خليج فارس با استفاده از تكنيك هاي سنجش از دور
54- Applications of Geosynthetics Sand Filled Containers for Coastal Protection
55-The Importance of Institutional Framework in Integrated Coastal ZoneManagement: Role of Stakeholder Participation
56-تحليل خطوط لوله مستغرق زير دريا در معرض امواج ديناميكي ناشي از انفجار زير آب
57- ارائه مدل مفهومي تعيين شناور طرح بر اساس مولفه هاي سرمايه گذاري در ساخت و توسعه بنادر
58- مدلسازي فيزيكي الگوي جريان اطراف خطوط لوله نيمه مدفون
59- پيش بيني الگوي جريان اطراف آبشكن هاي مايل به روش حجم محدود
60- تلفيق سنجش از دور و GIS با اندازه گيري ميداني در مطالعات مديريت يكپارچه مناطق ساحلي
61- بررسي تغييرات خط ساحلي خليج پزم در نتيجه مهاجرت خورهاي پزم و گيتو
62- تاثير ميانگذر شهيد كلانتري برجريانهاي درياچه اي و الگوي پراكنش رسوبات در درياچه اروميه
63- رابطه ساده اي براي تخمين تغيير باربري شمع هاي كوبيدني در بسترهاي نرم با گذشت زمان
64- تحليل ارتعاشات سكوهاي ثابت دريايي با استفاده از آناليز هيدروديناميكي تصادفي در حوزه فركانس
65- بررسي رفتار شمع هاي اسكله هاي شمع و عرشه بتني ترميم شده با پوسته هاي CFRP تحت بارگذاري توام محوري و جانبي سيكلي
66- Simulation of Tank sloshing in partially filled tanks using VOF1 method
67- سيستم هاي پشتيباني در تصميم گيري در مديريت بحران ناشي از پخش نفت در دريا
68- A note on preliminary assessment of far-field runup of Subaerial LandslideGenerated Waves
69- شبيه سازي عددي امواج سونامي در شرايط دو بعدي در سطح و مقايسه با داده هاي آزمايشگاهي
70- Develop of a Fully Nonlinear and Highly Dispersive _Wave Equation Set; Analysis of Wave interacting with Varying Bathymetry
71-مطالعه مشكلات شمع هاي مايل در عملكرد لرزه اي اسكله هاي شمع و عرشه
72- Numerical Simulation of Waves Generated by ships in Shallow Water
73-مدلسازي عددي انتقال رسوب در كانالهاي دسترسي بنادر تحت اثر موج و جريان
74- بررسي رفتار ارتعاشي سكوهاي ثابت شابلوني فولادي تقويت شده با كابلهاي مهار شده در بستر دريا
75-كنترل رسوب بندر ماهيگيري پزم در درياي عمان در ايران
76- ساختار حرارتي فلات قاره ساحل جنوبي درياي خزر در منطقه بابلسر در استان مازندران – ايران
77-سيستمهاي By passing رسوب
78- ساختارهاي مديريت و راهكارهاي آن در بنادر
79- بررسي اثرات نويز تجهيزات و تاسيسات دريايي بر كاربران
80- پيش بيني وضعيت ايمن دريايي براي انجام شمع كوبي
81- مدلسازي عددي جريان و آشفتگي در جريانهاي لايه اي حرارتي
82- Analysis of Key Parameters in Nearshore CurrentUsing Artificial Neural Networks
83- مروري بر روش هاي مدلسازي عددي انفجار زير آب و اثر آن بر سازه هاي دريايي
84- تجزيه و تحليل عددي رفتار شمع اسكله ها تحت بارهاي جانبي در خاكهاي لايه (طبقه) بندي شده به صورت غير خطي با استفاده از تحليل pushover
85-Fatigue Analyses in Fixed Offshore Jackets using Spectral Method
86- مدلسازي جريان آب زيرزميني ساحلي در منطقه سواش
87- مروري بر طرح پژوهشي بررسي عملكرد سنگ در موج شكنهاي توده سنگي سواحل خليج فارس و درياي عمان
88- بررسي و مقايسه رفتار لرزه اي اسكله طراحي شده بر اساس آئين نامه هاي طراحي با رفتار پيش بيني شده توسط آئين نامه هاي مقاوم سازي
89- Evaluation of SWAN numerical model & SPM method for wave hindcasting
90- فرايند تغييرات سطوح چگالي و سيستم چند لايه اي در تنگه هرمز
91- تجربيات اجرايي احداث موجشكن سنگي در آب عميق
92- طراحي – ساخت و بررسي خواص مكانيكي بتن سبك خودتحكيم با  و بدون نانو
93- نقش سيستم كنترل ترافيك دريايي در حفظ و ارتقا توان مهندسي در سواحل – بنادر و سازه هاي دريايي
94- Updated Oman Sea Hindcast
95- مهندسي ارزش در طرح توسعه مجتمع بندري شهيد رجائي
96- Numerical Pile Driving Analysis for Non-Uniform Piles
97- Two Pile Driving Techniques: Top and Bottom Hammering
98- A New Approach for Pile- Soil- Pile Interaction under Static Vertical Loading
99- طرح مديريت خط ساحلي در مطالعات (ICZM) ايران
100-مدلسازي پلوم در دهانه رودخانه اروند
101-A Forgotten Point in Technology Selection
102-پايداري كلي (خارجي) سپرهاي مهاربندي شده به دو روش Kranz و Broms و مقايسه نتايج
103- Study of Dynamic Characteristics of High speedCatamaran Hull Form at sea waves
104-بررسي ظرفيت باربري نوك شمع در خاكهاي لايه اي
105- مدلسازي عددي جريانهاي ناشي از موج در بندر كياشهر با استفاده از مدل MIKE 21
106-روش ترميم اسكله هاي نفتي (مطالعه موردي بندر صادرات نفتي ماهشهر
107-تعيين الگوي باد در خليج فارس
108-بررسي امكان كاهش عرض مغزه موج شكن هاي سنگريزه اي در ايران
109- Evaluating the Tsunami Hazard in the Persian Gulf and its Possible Effects on Coastal Regions
110-Tsunami Hazard Associated with Makran Subduction Zone along the Southern Coasts of Iran
111-راهكار تعميراتي براي سرسره دريايي بندر شهيد رجائي
112- Bearing Capacity of Tapered and Step-tapered Piles Subjectedto Axial Compressive Loading
113-Recent Experience with Non-Conventional Rubblemound Breakwater Designs
114-مقايسه نتايج مدلهاي رياضي تعيين مشخصه هاي امواج ناشي از باد و اندازه گيري هاي محلي در بخش جنوبي درياي خزر
115-سيستم تخشيص خرابي دال هاي بتني در منطقه خليج فارس
116-3D Numerical Study of Hydrodynamic Forces on Surface-Piercing Inclined Marine Piles
117-سامانه اطلاعات جفرافيايي (GIS) مهندسي سواحل و بنادر ايران
118-مدلسازي عددي جريان و آشفتگي در جريانهاي لايه اي حرارتي
119- Analysis of Key Parameters in Nearshore CurrentUsing Artificial Neural Networks
120-طراحي و توسعه سيستم اطلاعات جغرافيايي مناسب براي مديريت يكپارچه نواحي ساحلي ايران
121-Development prospects of the Astrakhan sector of the international transport corridor “North – South”
122-تاثير هندسه بندر بر فرايندهاي كيفيت آب و نرخ تبادل در بنادر ماهيگيري
123-مطالعه تغييرات فشار آب حفره اي در پشت ديوار ساحلي انعطاف پذير مهار شده
124-بررسي و آناليز پتانسيل ناشي از امواج نامنظم دريا در برخورد با موج شكن هاي حفره دار
125- تحليل دو بعدي فرآيند انكسار و پشته كردن در سواحل
126-مقايسه خصوصيات جريان بر اساس دو مدل عددي آشفتگي متوسط گيري شده در عمق
127-تعيين رابطه تقريبي ظرفيت باربري در جاي شمع با اندازه گيري هاي محلي
128-مطالعات پخش حرارتميدان نزديك و ميدان دور در نيروگاه سيكل تركيبي نكا با استفاده از مدلهاي رياضي MIKE 21 و Fluent
129-اطمينان پذيري نتايج آزمون ديناميكي شمع با استفاده از PDA
130-تاثير هندسه بندر بر نحوه رسوب گذاري در داخل بندر
131- كاهش رسوب گذاري با استفاده از ديوار انحراف جريان در شرايط جزر و مدي
132- تعيين سطح آزاد با فرض فشار غيرهيدرو استاتيك در محيط هاي دريايي
133- Optimizing the entrance channel layout for a major new port development in the Middle East: A numerical model study
134-تعيين دبي بهينه جريان در مصب رودخانه هاي جزر و مدي به منظور جلوگيري از پيشروي آب شور دريا
135-Free-Surface Hydrodynamic Analysis of Floating Offshore Structures (FOS) Using Multiphase Flow Modeling
136-Physical Modeling of Catenary Riser-Soil-Interaction
137-Structures under Marine Loading Evaluation of Ultimate Strength of Jacket Type
138-بررسي ژئوشيمي زيست محيطي آب منطقه بهشهر (جنوب شرقي درياي خزر)
139-بررسي ژئوشيمي زيست محيطي آب خليج چابهار و بخشي از درياي عمان با استفاده از GIS
140-ارزيابي پارامترهاي هيدروليكي موج ناشي از كشتيراني در آبراه كارون
141- Dynamic Inelastic Behavior of Fixed Offshore Platforms Pile-Leg Interaction Numerical Modeling (Portal elements)
142-محاسبه پارامتر عدم قطعيت ظرفيت نهايي شكست سكوهاي دريايي با استفاده از تحليل حساسيت
143-بررسي فرمول هاي ديناميكي تعيين ظرفيت باربري شمعها با استفاده از انجام بارگذاري استاتيكي (پروژه حوض خشك بندرعباس)
144-Prevention of Sea-Water Pollution by Oily-Water Treatment
145-مقايسه استفاده از مونوپايل و گروه شمع در سازه هاي دريايي با نگرشي بر پروژه بندر پتروشيمي پارس
146-Spectral Analysis of Wave Reflection in Model Tests
147-پيش بيني جريانهاي ساحلي در شرايط طوفاني با استفاده از شبكه هاي عصبي
148- مقايسه نتايج حاصل از شبكه هاي عصبي MLP و RBF  در پيش بيني جريانهاي ساحلي
149-گزارش تهيه دستورالعمل طراحي لرزهاي اسكله ها براي ايران
150- بررسي رفتار شمع هاي مايل در اسكله ها تحت بار قائم و جانبي به روش عددي
151-TSUNAMI ATTACKS ON IRANIAN COASTLINES; HISTORY PREDICTION AND
152-بررسي ميزان Run-up موج شكن هاي حفاظت شده با آمورآنتي فر
153-سونامي اقيانوس هند –اثرات مخرب آن و فعاليت هاي بين المللي براي توسعه سيستم اعلام خطر سونامي در اقيانوس هند
154- طراحي بهينه موج شكن مركب كيسوني تحت اثر امواج غير خطي
155- بررسي تكنولوژي ساخت و ارزيابي اقتصادي اسكله هاي شمع و عرشه فلزي در مقايسه با اسكله هاي وزني بلوكي
156-تجربيات اجراي لوله هاي انتقال آب پروژه آبگير پارس جنوبي
157-بررسي نقش مديريت دانش در توليد و توسعه دانش فني اجراي سازه هاي دريايي
158- ساختار پيشنهادي سيستم مديريت اطلاعات پروژه هاي دريايي

+ نوشته شده در  جمعه 12 مهر1387ساعت 1:54  توسط مهدی مدنی